Kapat

Yanan Saçlara Nasıl Bir Bakım Uygulanmalı ?

Saçlar yoğun işlem gördüğünde ne yazık ki zayıflar gücünü kaybeder, parlaklığı ve canlılığı azalan saçlara yapılacak başka bir işlemin sonucu ise maalesef yanması olabilir. Genellikle yoğun saç açıcı boyaya maruz kalan saçlar başlangıçta oldukça sağlıklı olsa da yanabilir. Özellikle siyah gibi koyu tonlardan platin ve benzeri açık sarı tonların geçiş yaparken saçlar zarar görür. Yanmış olan saçlar ise çok zor kurtulur. Az işlem, saçı kendi haline bırakmak ya da doğal bakım uygulamak saçlarınızı biraz daha iyi bir hale getirebilir. Yanan saçlara nasıl bir bakım uygulanmalı ? Adım adım inceleyelim, saçları kurtarmak mümkün.

Yanan saçların iyileşmesi için uygulanacak adımlar
Öncelikli iş saçın ve saç diplerinin hava alması adına 2 ila 4 ay kadar boyadan ve aşırı ısı yükleyecek her türlü işlemden uzak durulmasıdır.
Eğer saç boyalı ise saç yarıdan yarıya yenilenene kadar boya işlemi tekrar uygulanmamalıdır.
Bunun yanında saça hareket katmak ve kök hücreleri yenilemek için saçın kırıkları alınabilir ve yapılabiliyorsa saç olduğundan daha kısa bir hale gelecek şekilde kesilebilir.
Saçlarımızın da oksijene ihtiyacı olduğunu unutmamak gerekir.
Saçı kestirme işlemi telleri güçlendireceğinden saçınızın yanık durumundan kurtulması da bir o kadar çabuk olacaktır.
Oksijenin saç tellerinize hava aldırması saçınızın yıpranmışlığını belirli bir seviyede tedavi altına alır.
Bu aşamaları geçince saçlar biraz daha kendine gelmiş olacak ondan sonrasında saç bakım uzmanlarından birinde saçlarınıza maske yaptırabilir ve düzenli uygulama sağlayıp daha kısa sürede saçlarınızı eski canlılığı ile geri kazanabilirsiniz.

Doğal Saç Bakım Maskesi Uygulayın

Malzemler :
1 adet yumurta
2 yemek kaşığı doğal zeytinyağı
1 tatlı kaşığı limon suyu

YAPILIŞI :
Tüm malzemeyi bir kabın içine ekleyip homojen bir kıvama gelene kadar karıştırın. Hazırlamış olduğunuz maskeyi saçlarınıza uygulayın. Yaklaşık olarak 20 dakika kadar bekleyip saçlarınızı yıkayın. Haftada 1 ya da 2 kez uygulanmaya uygundur.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir