Kapat

Saç Dökülmesini Durduran Doğal Maskeler

Saç problemlerinin başında en çok insanları endişelendiren saç dökülmesi gelmektedir. Kadın veya erkek fark etmez saç dökülmesi herkesin korkulu rüyasıdır. Günde 50-100 civarında saç dökülmesi uzmanlar tarafından gayet normal karşılanmaktadır. Pek çok insan saç dökülmesi az miktarlarda olduğunda önemsemeyebiliyor. Lakin bu dökülme uzun süreli olduğunda ortaya bir problem çıkabilir. Saç dökülmesinin arttığı fark edilirse eğer hemen bir uzmana başvurulmalıdır. Yoksa ileride kellik ya da saç seyrekliği gibi ya da daha farklı problemler ortaya çıkabilir.
Saç dökülmesine karşın piyasada birçok ürün son zamanlarda oldukça yaygın bir şekilde görülmektedir. Fakat saç dökülmesi için doğal maskeleri evinizde hazırlayıp uygulayarak bu saç dökülmesi problemilerini durdurabilirsiniz. Bu yazımızda ise sizlerle saç dökülmesine karşı doğal maskelerden birkaç örnek vereceğiz. İşte saç dökülmesine karşı doğal çözümler:

Maske 1
· 250 gram zeytinyağı
· 100 gram Hindistan cevizi yağı
Zeytinyağını ısıtın ve içerisine Hindistan cevizi yağını ekleyerek iyice karıştırın. Saçlarınıza sürün ve streç filmle kaplayın. 1 saat kadar bekletin ardından şampuan ile yıkayın. Hazırladığınız karışım saçınızdan iyice arındıktan sonra havlu ile kurulayın. Düzenli olarak kullandıktan sonra değişimi siz de farkedeceksiniz.

Maske 2
· Bir adet orta boy patates
· İki yemek kaşığı aloe vera
· Bir yemek kaşığı bal
Patatesi iyice ezin ve suyunu çıkarın. İki yemek kaşığı patates suyuna aloe vera ve balı ekleyerek homojen bir kıvam alana kadar karıştırın. Karışımı saç diplerinize yedirerek sürün ve masaj yapın. Streç film ile kaplayarak bir saat kadar bekleyin. Şampuan ile yıkayın. Haftada iki kez uygulayabilirsiniz. Düzenli bir şekilde haftada iki kez uyguladıktan sonra siz de saçlarınızdaki değişimi göreceksiniz. Kısa saç modelleri için bu maskeyi uygulamak ayrıca daha kolaydır.

Maske 3
· 150 ml zeytinyağı
· 5 yemek kaşığı badem yağı
· Bir ampul A Vitamini
Tüm malzemeyi karıştırarak saç dipleri ve tüm saçınıza uygulayın. Sıcak bir havlu ile sararak 1 saat bekletip yıkayın. Saçlarınızdan maskeyi arındırdıktan sonra kurulayınız. Birçok saç modelleri için uygun bir maskedir.

Maske 4
· 3 yemek kaşığı karanfil
· 500 ml su
Ağzı kapalı bir kaba karanfil ve suyu koyarak 24 saat bekletin. İstenilen zamanlarda saçlarınızı bu su ile ıslatarak tarayın. Haftada 4 kez bu uygulamayı yapabilirsiniz. Bu maskeden sonra saçlarınızı yıkamanıza gerek yoktur. Çok pratik ve etkili bir maskedir. Düz kısa saç modelleri için de ayrıca kolay bir maskedir.

Maske 5
· 1 adet yumurta
· 1 su bardağı süt
· 1 çorba kaşığı limon suyu
· 1 çorba kaşığı zeytin yağı
Bir yumurtayı kırın ve uygun bir kapta iyice çırpın. Diğer malzemeleri de sırasıyla kabın içine ekleyin. Bu karışımı saç diplerinize yoğun bir şekilde uygulayın. Saçınızı bir havlu ile örtün ve maskenin saçınıza işlemesi için 30 dakika kadar bekleyin. Daha sonra maskenin saçınızdan arındığına emin olana kadar soğuk su ile yıkayın.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir