Kapat

Ruj Çeşitleri Nelerdir? Ruj Nasıl Sürülür ?

Dudak Parlatıcıları

Likit ruj olarak da bilinmekte olan dudak parlatıcıları sahip olduğu fırça yardımıyla dudağa kolayca uygulanabilirler. Genellikle parlak, simli ve ıslak bir görüntüye sahiptirler. Son günlerde Mat Lipglosslar da çıkmıştır. Bunlar mat rujlara göre biraz daha az kalıcıdır. Dudağınız pürüzlü ya da kurumaya yatkınsa, likit rujlar ıslak ve parlak görünmesine yardımcı olacaktır.

Dudak Balmları
Renksiz lipbalmlar dudak koruma ve nemlendirme görevi görse de, bazı dudak balmları renk de vermektedir. Ağır bir göz makyajının altına abartılı bir ruj sürmek istemiyorsanız sizin için en ideal seçim olacaklardır, dudağınızın kendi rengindeki bir dudak balmı dudağınızın rengini daha canlı ve daha parlak gösterecektir.

Kutu Rujlar
Fırçası ile uygulanan rujlardır. İnce uçlu özel dudak fırçalarını kutudaki ruja sürüp, üst dudağın ortasından başlamak suretiyle yanlara doğru fırça ile rengi dudaklarınızla birleştirebilirsiniz. Kalıcılığı orta seviyededir.

Kalem Ruj
En kalıcı ruj çeşididir. Kalem rujlar ince uçlu olabileceği gibi, kalın uçlu da olabilir. Dudağa lip balmdan sonra uygulandığı zaman daha canlı daha parlak ve az pürüzlü görünüm elde edilir. Uzun zaman dudaktaki rengini korur.

BONUS! Ruj Rengine Nasıl Karar Verilir ?

Eğer göz makyajınız gçsterişli ise dudaklarınızı ön plana almamanız gerekir daha doğal renkler kullanılmalı, artık kıyafet rengine göre ruj kombinleri yok daha ziyade oje ile kontrast renkler kullanılıyor. Ama ille de elbiseme uygun olsun derseniz de kıyafet renginizin en açık veya en koyu tonunu kullanmalısınız. Ayrıca rujunuzun uzun süre dayanmasını istiyorsanız dudaklarınızı çok hafif dudak kalemi ile boyayıp ince bir kat pudra sürdükten sonra rujunuzu sürebilirsiniz!

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir