Kapat

Nemlendirici Krem Nasıl Yapılır?

Cilt Niçin Nemlendirilmelidir ?

Soğuk ve kuru havalarda cilt nemlendirilmeye ihtiyaç duymaktadır. Kurumasını önlemek ve daha sağlıklı görünmesini sağlamak için nemlendirici krem kullanmak şarttır. Cilt yapım yağlı diyorsanız hiç merak etmeyin! Yağlı ciltlerde de rüzgarlı havalarda kuruma olabilmekte ve ilerleyen yaşla birlikte cilt elastikiyetini kaybettiği için bu önerdiğimiz nemlendirici sizinde işinize yarayacak.
Nemlendiricilerin Faydaları
Nemlendirici sayesinde cildin doğal nemlendirme faktörleri devreye girer ve cilt bu sayede yağlı tutulur ve zarar görülmez.
Gevşek duran ve dağılan cilt hücrelerini birbirine yapıştırmak için mutlaka nemlendiriciye ihtiyaç duyarız.
Nemin dışarı kaçmasını önleyen nemlendiriciler eğer düzenli bir şekilde kullanılırsa cildin pürüzsüz kalmasınada yardımcı olur.
Lazer gibi kozmetik cerrahi teknikler yalnızca yüzü germeye yarar yani ciltte ki kolajenlerin üretimine katkı sağlamaz neemlendirici ise tam tersi.
Evde Nemlendirici Nasıl Yapılır? İşte malzemeler

Nemlendirici Krem Malzemeleri
Yarım bardak kadar Hindistan cevizi yağı
1 tatlı kaşığı E vitamini yağı
13 damla Lavanta yağı
Nemlendirici Krem Faydaları ve Kremin Yapılışı

Cildi hem genç hem de diri tutan Hindistan cevizi yağı bu tarifin olmazsa olmazıdır. Aynı zamanda bu yağ antibakteriyel etki de göstermektedir. Cildi besleyen E vitamini yağı ise yanıklara iyi gelir. Antioksidan etkiler yaratan lavanta yağı da bu tarifte oldukça etkilidir ve güzel bir koku verir. Üç ayrı yağı da bir kavanoz içerisine koyun ve tahta kaşıkla iyice karıştırın. Benmari yöntemini kullanarak kavanozu ısıtın. Bu üç farklı yağ da eriyip beyaz bir renk aldığında kavanozu ocaktan alın. En son bir kez daha tahta kaşık yardımı ile karıştırın ve nemlendirici kreminiz hazır! Ağzı kapalı bir şekilde bu nemlendiriciyi buzdolabında 3 ay kadar saklayabilirsiniz.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir