Kapat

Makyajını Doğru Temizlemeyi Biliyor Musun?

makyaj yapmak elbette vazgeçilmezimiz, ve makyaj yapmak kadar temizlemekte çok önemli bir konu. peki, makyajını doğru temizlemeyi biliyor musun? farkedilmeden yapılan yanlışlar ya da üşengeçlik cildinin görünümünü ve sağlığını bozar. işte makyajını temizlerken yapmaman gerekenler listesi! hemen inceleyip öğrenelim ve aynı hataları tekrar yapmaktan kaçınalım.

– MAKYAJI SİLMEDEN UYUMAK

Yapılan en büyük makyaj hatalarından biri olan makyajı silmeden uyumak konusu çok büyük sorunlara neden olabilir. Gün içersinde yeterince gözeneklerini tıkayan kimyasal maddeye maruz kaldın, birde silmeden uyursan işte sorun büyük! tüm gece makyaj kalıntıları cildine zarar verecektir, bu nedenle makyajını silmeden uyumamalısın!

– ISLAK MENDİL İLE MAKYAJ TEMİZLEMEK

Kolay bir yöntem olduğunu düşünerek makyaj temizleme mendili olmayan kimyasal içerikli ıslak mendiller asla makyaj temizleme işlemi için uygun değildir. tercihen sadece suyla ya da uygun bir makyaj temizleme ürünü ile temizlemelisin.

– RİMELİ BULAŞTIRARAK SİLMEYE ÇALIŞMAK

Rimeli rastgele silmeye çalışırsan, akan rimel tüm göz bölgene yayılır ve çıkması oldukça zorlaşır, bu sebeple kirpiklerini bulaştırmadan yavaşça temizlemelisin.

– PAMUK YARDIMI ALMADAN YIKAMAK

Eğer yüz makyajını direkt yıkarsan pudra fondöten göz makyajı ve ruj birbirine bulaşır, çıkması güç hale gelir. sıralamasına dikkat edilmesi gerekmektedir. öncelikle ıslatmış olduğun pamuk ile alnını yanaklarını ve tüm yüz bölgeni silmeli, ardından ters tarafıyla ruj silinmeli en son göz makyajı temizlenmeli, en son su ile yıkanıp losyon kullanılmalı.

– CİLT SABUNU KULLANMAMAK

Özel yüz bölgesi için yapılmış olan sabunları kullanmamak büyük bir hatadır. haftada en az 5 kez mutlaka yüzünü özel bir sabunla yıkamalı, hergün losyonunu kullanmalısın.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir