Kapat

Evde Manikür Nasıl Yapılır?

Manikür yapmak için artık kuaföre gidip saatlerce beklemek zorunda değilsiniz ! Evde hem daha hijyenik hemde daha güzel bir manikür yapmanız mümkün! Peki, nasıl?

MALZEME LİSTESİ ;

Aseton
Pamuk
Törpü ve tırnak makası
Ilık su
Doğal bir bitkisel yağ
Gül suyu
Limon suyu
Nemlendirici krem veya vazelin

YAPILIŞI :

Manikür Suyu Hazırlamak
Tırnak kesmenin ardından, tırnaklarınızı törpülemeye hazır hale getirmek için manikür suyu hazırlamanız gerekir. Kullanacağınız suyun ısısı bu noktada çok önemlidir. Ne çok sıcak ne de çok soğuk olmalı. Ilık suyu, kabın içerisine ekleyin. Daha sonra suyun içerisine aroması hoşunuza giden doğal bir yağ çeşidi ekleyebilirsiniz.

ŞEKİLLENDİRME AŞAMASI
Tırnak törpülemeye tırnağın kenar kısmından başlamanız gerekmektedir. Daha sonra diğer kenara kadar yumuşak hareketlerle nazikçe devam edin. Törpüleme işlemini her defasında aynı yöne yapmanız gerektiğini unutmayınız.

ÖLÜ DERİYİ KESME AŞAMASI
Tırnak etleri en dikkatli şekilde toparlanmalı, diplerden kesinlikle kesilmemelidir. Diplerden kesildiğinde tırnaklardan mikrop kapma riski oldukça fazladır.
Geriye ittirme işleminin hemen ardından hızlıca tırnaklarınızı nemlendirmelisiniz. Bu noktada vazelin ya da yoğun kıvamlı bir nemlendirici kullanmalısınız. Ellerinize ve tırnak uçlarınıza masaj yaparak kremi iyice yedirin. En son aşamada kremin fazlalığını kâğıt havlu yardımı ile alın. Ardından tırnak eti için kullanılan özel makasla çok derine girmeden yavaşça ölü derileri kesin.

KORUYUCU TABAKA
Organik bir yağ ile tırnaklarınızı tekrar nemlendirin. Bu ayrıca oje sürmek için de iyi bir ön hazırlık olacaktır.

SÜSLEME
Dilediğiniz bir oje rengini seçip manikürlü tırnaklarınıza sürün, artık manikürlü ve bakımlısınız! Çok kalp!

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir