Kapat

Daha Kalıcı Oje Hayal Değil!

Oje Nasıl Daha Kalıcı Olur?
Ojeleriniz hemen soyulmaya başlıyor ve mükemmel görünümünü kaybediyor diye şikayet mi ediyorsunuz? Bazı hatalar ve eksik yöntemler ne yazık ki ojelerinizin daha kurumadan bozulmasına neden olur, bu nedenle oje sürmeye başlamadan önce, sürerken ve sürdükten sonra dikkat etmeniz gereken bazı ipuçları bulunmaktadır. Nedir bu ipuçları mı diyorsunuz? İşte ojenizin daha kalıcı ve mükemmel bir görünüme sahip olmasına yardımcı olacak önemli detaylar. Hiçbirini atlamadan uygulayın ve mükemmel tırnak görünümüne kavuşun! Oje nasıl daha kalıcı olur?
1- Şeffaf oje sürerek başlayın

Ojenin daha kalıcı olması için en önemli püf noktalarından biri, en alt kata şeffaf oje sürmektir. Renkli ojenizi sürmeden önce sağlam bir zemin hazırlamak için, tırnaklarınıza mutlaka bir kat şeffaf cila sürün. Bu, ojenizin daha uzun süre dayanmasını sağlar. Ayrıca ojeyi çıkarttığınızda, koyu renk tırnak etinize bulaşmaz.

2- Ojeyi iyice çalkalayın

Basit ama etkili bir yöntem: Ojenizi sürmeden önce mutlaka çalkalayın. Bu, ojenizin şişe içinde kurumasını engeller ve tam olarak karışmasını sağlar. Bu sayede daha pürüzsüz bir görünüm elde edersiniz

İlk katın kurumasını bekleyin

Oje sürmek için aceleniz olsa bile, ilk kat ojenin kurumasını mutlaka bekleyin. Bu işlemi hızlandırmak için oje kurutucu sprey kullanabilirsiniz. Ojenin ikinci katına geçmeden önce ilk katın kurumuş olmasına özen gösterin.

4- Tırnak ortasına sürün

Ojeyi sürmeye tırnağın ortasından başlayın. Bir tırnağı üç hamlede bitirmeye çalışın. Ojenizi tırnak uçlarında biraz daha fazlalaşacak şekilde sürün. Çünkü ojeler, ilk önce uç taraftan soyulmaya başlar.

5- Şeffaf ojeyle koruyun

Ojenin üzerine ince bir kat şeffaf oje sürerseniz, daha kalıcı olacaktır. İki günde bir ojenin üzerine şeffaf cila sürün. Bu, ojenin dayanıklılığını artırır. Mat veya parlak oje seçebilirsiniz, bu tamamen size bağlı. Dilerseniz oje koruyucu cilalardan alabilirsiniz.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir