Kapat

Bayramda evde nasıl vakit geçer

bayramda-evde-nasil-vakit-gecer

Bayramda evde nasıl vakit geçer

Hepimizin aklındaki tek soru. Bugünden itibaren başlamış olan 81 ildeki evden dışarı çıkma yasağı  ile birlikte evde neler yapabiliriz araştırmaya başladık. Aslında bakınca evde güzel vakit geçirebileceğimiz bir birinden farklı bir çok güzel aktivite bulunuyor.

Yasak boyunca hayvan besleyen, tarım işiyle ve kargo işiyle uğraşan kişilere özel izin bulunuyor. Geri kalanımız evde bir şeyler yapma ihtiyacı duyacak.

Teknoloji severlerin birinci adımda yapacağı ilk etkinlik bilgisayar oyunu olacaktır. Özellikle GTA 5 in ücretsiz indiriminin aktif olduğu bu günlerde yasak boyunca bilgisayar başında çokça güzel vakit geçirilebilecek.

 

Tabi bunun dışında bilgisayar başında Netflix BluTV Puhu TV gibi platformlardan dizi veya film de izlenebilir. Bir birinden güzel aşk, dram, aksiyon, macera filmleri yer alıyor.

 

Mutfakta vakit geçirmek isteyenler için bir birinden güzel tarifleri ile Şef Berkin’i önerebiliriz.

https://www.instagram.com/chefberkinaktas/

 

Eğer çocuğunuz ile güzel ve farklı vakit geçirmek istiyorsanız, farklı oyun etkinlikleri düzenleyebilirsiniz. Ailenizdeki sayı ile orantılı olarak şarkı yarışmaları, kör ebe, saklambaç, isim-şehir gibi oyunlar oynayabilirsiniz.

 

Bayram ziyaretlerinin yasak olduğu bu ramazan bayramında rahat rahat köşe bucak ev temizliği de yapabilirsiniz.

 

Veya sesinize güveniyorsanız küçük bir albüm çalışması bile ev ortamında gerçekleştirebilirisiniz.

 

Ve bütün bunları yaparken çocuğunuzun da sıkılmasına müsaade edin. Bırakın sıkılsın. Sıkılmasına izin vermeniz çocuğunuz için daha faydalı olacaktır.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir