Yuvarlak Yüze Kontür Nasıl Yapılır?

0
159

Yuvarlak Yüze Kontür Nasıl Yapılır?

Herkesin genetik yapısı ve dolayısıyla dış görünümü farklıdır. Kimi yüz ve vücut şeklinden memnun kimi değildir. Bazı kişilerin yüz hatları muhteşem görünürken bazı hanımların birkaç küçük dokunuşa, makyaj hilesine ihtiyacı olabilir. Her yüz şekline uygun bir saç kesimi ve makyaj şekli vardır. Yuvarlak yüzlü hanımlar daha kilolu göründüklerinden şikâyet ettikleri için hafif inceltme yoluna gider, makyajda kontürleme denilen bir işlemle hatlarını değiştirebilir, daha farklı görünebilirler. Acaba Yuvarlak Yüze Kontür Nasıl Yapılır? diyenler için biraz açıklayalım.

Yüz şeklinizi emin olun ki sadece birkaç dokunuşla değiştirebilecek, elde ettiğiniz görünümden memnun kalacaksınız. Kontürleme yapabilmek için yüz şekli iyi tespit edilmelidir. Yüzünüz oval, kare, kalp şeklinde veya üçgense farklı bir uygulama, yuvarlaksa daha farklı bir başka uygulama yapılması gerekecektir. Kontürleme ile yüzün daraltılması işlemi şöyle yapılmaktadır: Alından başlayarak aşağıya inen yüz bölgesine gölge verilmeli, elmacık kemikleri hizasından yüzün orta kısmına kadar olan kısım ise geniş gösterilmelidir.

Şimdi Yuvarlak Yüze Kontür Nasıl Yapılır? sorusunun cevabını biraz daha genişletelim. Gölgelendirme de kullanılan kapatıcı ten renginden iki ton koyu olmalıdır. Fondöten, pudra gibi makyaj malzemeleriyle ve göz kapağına sürülecek kıyafetleriniz ve rujunuzla uyumlu olabilecek bir göz farı daha etkili görünmenizi sağlayacaktır. Elmacık kemiklerine, alnın orta kısmına ve bir miktar da çeneye aydınlatıcı kullanılabilir. Aydınlatıcı rengi de cilt renginden iki ton açık olmalıdır. Bu amaçla göz farı, fondöten, pudra gibi malzemeler kullanılabilir. Böylece daha oval, daha daralmış bir yüzle kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Cevap Ver: