Yılbaşı Programı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

0
131

Yılbaşı Programı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yeni yıl hepimiz için yeni heyecanlar, umutlar demekken bazen yeni yıla öyle bir giriş yaparız ki kurulan hayaller birden bire alt üst olabilir. Yeni yıla sorunsuz girebilmek için günler öncesinden plan program yapmanın faydası var. Öyleyse yılbaşı programı yaparken dikkat edilmesi gerekenler temalı bu yazımıza dikkat kesilmekde de fayda var.

Öncelikle yılbaşı gecesini nerede geçireceğinizi belirlemeniz gerekiyor. Bir eğlence mekanında yeni yıla girmekse planınız hummalı bir araştırmaya hazır olun. Pek çok otel ve restorant aylar öncesinden kampanyalarına başlıyor bu özel gece için. Tercihinizi yaparken ucuz olmasının yanında mekanın kalitesine ve menüsüne de bakmayı unutmayın. Özellikle alkol alacaksanız mekanın alkol konusundaki namına dikkat ediniz aksi halde yılbaşı gecenizi hastanelerde geçirme ihtimaliniz olabilir. Ve gecenin sonunda sizin hesabınızı aşan bir adisyonla karşılaşmamak için tedbirlerinizi önceden alın.

Şayet yeni yıla evde ailenizle ya da arkadaşlarınızla girecekseniz işiniz daha da zorlaşıyor aslında. Çünkü gösterişli bir yılbaşı sofrası hazırlamak faslı biraz canınızı sıkabilir. Bir yılbaşı klasiği olarak hindi arayışı, bulamazsanız tavuğa yöneliş ardından içecekler, gece boyunca oynanacak birbirinden eğlenceli oyunlar… Evde yeni yılı kıtlamak çoğu zaman dışarda kutlamaktan pahalıya mal olabilir. Bir de ertesi gün gözlerinizi açtığınızda izi bekleyen bir yığın bulaşık var tabii.

Evde, yalnız, bir tabak yemek belki yanına biraz abur cubur ekleyerek geçirilecek yılbaşları da var tabii. Bu kişilere tavsiyemiz geceyi biraz özel kılmak adına bir kağıda yıl içerisinde yaşamak istediği anları yazması ve o kağıdı yıl içerisinde muhafaza etmesi olabilir. Sevdiklerinizi arayarak da yalnızlığınıza kısa bir mola verebilirsiniz.

Yukarıda yılbaşı programı yaparken dikkat edilmesi gerekenler konusunda bazı fikirler öne sürüldü. Sizlere faydalı olacağı ümidiyle.Herkese mutlu ve huzurlu yıllar…

Cevap Ver: