Yeni yıl yeni umutlar

0
160

Yeni yıl yeni umutlar

Yılbaşına sayılı günler kaldı. Yavaş yavaş herkesi yılbaşı hediyeleri alma telaşı sarmaya başladı. Yeni seneye yeni umutlarla girmek istiyoruz. Yılbaşı nasıl kutlanır? Kişiye göre değişir tabi; kimi sakin aile ortamında sade kutlamaya, kimi birkaç ay önceden planlanmış tatil yerine gitmeye hazırlanır. Gürültülü yerde tercih etmek de seçimleriniz arasında olabilir. Eğer küçük çocuklarınız varsa bayramı onların sevdiği çizgi kahramanları olan etkinliklere veya cocuk festivallerine götürerek kutlayabilirsiniz. Yılbaşı çocukların en sevdiği bayramdır; Noel babadan alacakları hediyeler, süslenen çam ağaçları, renkli havai fışekler onları çok mutlu edecektir.

Arkadaş ortamında bayram kutlamak isterseniz birkaç hafta önce küçük bir mekanda rezervasyon yaptırabilirsiniz, işinizi son güne bırakmamanız tavsiye edilir. Unutmayalım ki yılbaşında turistlerin de gelmesi nedeniyle birçok mekanda yer bulmak zor oluyor.

Evinize daha bayramsı hava katarak yılbaşı kutlamanız için evinizi yılbaşı dekorlarıyla süsleyebilir, bolca renkli mum kullanarak yeni yıla daha renkli umutlarla girebilirsiniz. Masanızı süslenmiş peçeteler eşliğinde yapacağınız özel yemeklerle güzelleştirin. Önemli olansa gece saat 00:00 da dilek tutmayı unutmamanız. Yılbaşı mucizeler bayramıdır. İçinizden gelen dileğin gerçek olmasına inanmaktır. Aldığınız veya alacağınız hediyelerin yılbaşı ağacının altına koymayı aklınızda bulundurun. İnanışa göre yeni yılı nasıl karşılarsanız tüm yılınız öyle geçermiş, bu yüzden eğer küs olduğunuz arkadaşlarınız veya yakınlarınız varsa onlar ile bir an önce barış ortamı yaratın. Yeni yılınız şimdiden kutlu olsun. Mutlu seneler…

Cevap Ver: