Yaşlı Gösteren Saç Modelleri

0
238

Yaşlı Gösteren Saç Modelleri

 Saç dış görünüşü etkileyen en önemli unsurlardan biri. Belki de genel imajımızı belirleyen en önemli unsur. Bazı saç modelleri olduğumuzdan çok daha genç görünmemizi sağlarken bazı saç modelleri de daha yaşlı görünmemize neden olmakta.

Yaşlı gösteren saç modelleri, saçlarını geriye röfleli olarak modelleyen kişi, bu saç modeli ile yüz hatlarını aşığa çıkarıp yüzdeki çizgileri ön plana çıkardığından daha yaşlı bir görüntü vermekte. Aynı kişi uçları içe kıvrılmış ve hareket verilmiş bir model ile daha genç görünmektedir.

Retro tarzında sıkıca toparlanmış olan saçlar en az 10 yaş daha olgun bir görünüm sağlar. Aynı uzunluk ve renkteki saç gevşek ve kabarık olarak tasarlandığında daha genç gözükmek mümkün. Yine aynı şekilde hareketsiz olarak toparlanmış saçlar yüz hatlarımız ne kadar iyi olsa da daha yaşlı olarak algılanmamıza sebep. Eşit uzunlukta kesilmiş olan saçlarda bir başka yaşlılık hissi veren yöntem. Hafif katlı kesimler doğal olarak daha genç bir görüntü sunacaktır. Saç kesimi ve modeliyle beraber hatalı yâda fazla kullanılan bakım malzemeleri de yaşlı görünmeye neden olmakta. Kullanılan maddelerin fazlalığı saçlarda solgun bir görüntü oluşturmaktadır. Yine çok açık renkli saçlar ve özelliklede sarı renk ciddi bir yaşlılık görüntüsü katmakta. Bakımsız ve kırık saçlarda saçların parlaklığını alıp götürmesinden dolayı yaşlı bir görüntüye neden olabilmektedir. Aynı durum çok koyu saç modelleri içinde geçerli.

Cevap Ver: