Yanakta Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

0
198

Yanakta Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Yanakta zaman zaman sivilce çıkması muhtemel olaylardandır. Özellikle bazı dönmelerde bu sivilcelerin sayısı artmakta ve daha fazla rahatsızlık vermektedir. Bu durumlarda genelde yapılan şey sivilceleri sıkarak kurtulmaktır. Fakat bu durum yanak bölgesinde sivilce izlerine neden olmaktadır. Özellikle beyaz tenli insanlarda bu izler daha da belirgin olmaktadır. Böyle durum yaşamamak için sivilceli bölgelerin fazla ellenmemesi ve temizliğine dikkat edilmelidir.

Sivilce izleri çeşitli nedenlerle olmaktadır. Sivilce izlerinden kurtulmak için ise belli yöntemler vardır. Bu yöntemlerden biri cilt maskesi yapmaktır. Bunun için E vitaminin bol olduğu elma içerikli maskeler, mesela elma sirkesi maskesi ile temizleyebilirsiniz. E vitamini hücreleri yenileyen ve cildi onaran bir yapıya sahiptir. Cilde parlaklık verir ve iyileştirir. Bu yüzden E vitaminini cildiniz için kullanabilirsiniz. Elma sirkesi bir pamuk yardımıyla gece yatmadan önce yüzünüze sürmeniz yeterlidir. Bu cildinizi onarmaya yetecektir.

Sivilce izleri için kullanılan bir diğer yöntem baldır. Balı yüzünüze sürebilir ve belli bir süreden sonra yıkayarak temizleyebilirsiniz. Son yöntem ise toz şeker yöntemidir. Toz şekeri yüzünüzü yıkadıktan sonra masaj yapar gibi yedirmek işe yarayacaktır. Bu üç yöntemle yüzünüzdeki sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Önemli olan sivilcelerin çıkmasını engellemektir. Ancak belli dönemlerde sivilcelerin çıkma ihtimali yine de çok olmaktadır. Yanakta sivilce oluşmaması için düzenli temizlenmesi gerekmektedir. Ancak bunlar su ile değil yüz temizliği için üretilen kozmetik ürünlerle ya da cilt maskeleriyle yapılabilir. Özellikle E vitaminin olduğu içerikleri tercih edebilirsiniz.

Cevap Ver: