Ünlü Oyuncu Hayatını Kaybetti

0
410

Ünlü Oyuncu Hayatını Kaybetti

1960’lı yılların unutulmaz sinema oyuncularından olan Charmian Carr, 73 yaşında Los Angeles’taki evinde hayata gözlerini yumdu. İlerleyen yaşına bağlı olarak bunamanın bir çeşidi olan hastalığı sonucu hayatını kaybeden ünlü oyuncu sevenlerini yasa boğdu. 20th Century Fox şirketi bir açıklama yayınlayarak Charmian Carr’ın ölümünden duydukları üzüntüyü dile getirdi.

1942 yılında Chicago’da doğan güzel oyuncu sinema dünyasına “The Sound of Music” filminde aldığı rolle başarılı bir giriş yapmış ve aynı filmde seslendirdiği “Sixteen Going on Seventeen” şarkısıyla büyük üne kavuşmuştur. Ülkemizde “Neşeli Günler” adıyla vizyona giren film, yönetmen Robert Wise tarafından bir Broadway müzikalinden uyarlanarak çekilmiş ve aralarında en iyi film ve en iyi yönetmen de olan 5 tane Oscar ödülü almayı başarmıştır. Yedi çocuklu bir ailenin yanına dadı olarak giren genç bir kadının öyküsünün anlatıldığı filmde dadı Maria von Trapp rolünü canlandıran Charmian Carr milyonların sevgisini kazanmayı başarmıştır.

1965 yılında çekilen Neşeli Günler filmiyle daha ilk rolünde büyük üne kavuşan güzel sanatçı bundan sonra birçok müzikalde rol almış ve uzun bir süre sanat dünyasında yer almayı başarmıştır. 2000’li yılların başında sanat hayatını noktalayan ünlü oyuncu kalan hayatını Los Angeles’ta sürdürmüş ve başarılarla dolu hayatı 19 Eylül 2016 tarihinde sona ermiştir. Sevenlerinin gözyaşları arasında hayata gözlerini yuman sanatçı sinema tarihinde her zaman var olacaktır.

Cevap Ver: