Süt İle Yapılacak Yüz Maskeleri

0
147

Süt İle Yapılacak Yüz Maskeleri

Cildimiz bizim için çok önemlidir.Her gün bakım yapmayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Ayrıca zaman zaman cildinize uygun maskelerde uygulamalısınız.Maskelerin en güzelleri tabi ki doğal maskelerdir. Doğal maskelerden biride süttür ve cildimize çok faydalıdır.Peki süt ile yapılacak yüz maskeleri nelerdir ?

1) Pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyorsanız bu süt maskesini kullanabilirsiniz.1 yumurta sarısı ve 2 yemek kaşığı sütü güzelce çırpın. Yaptığınız bu maskeyi dairesel hareketlerle yüzünüze sürün. 15 dakika beklettikten sonra yüzünüzü silin. Sıcak suyla ve ardından da soğuk su ile yıkayın. Haftada bir uygulanabilir.

2) Kırışıklarınız içinde süt ile maske yapabilirsiniz.2 yemek kaşığı ve 1 adet yaş maya gerekli olan malzemelerimiz.Yaş mayanın yarısını bir kaba alın ve ılık süt ilave edin. Maya eriyip kıvama gelince maskeyi cildinize sürün ve 10 dakika bekleyip yıkayın.Haftada iki kez uygulanabilir.

3) Cildiniz kuruysa ve nemlendirmek istiyorsanız 5 adet çilek ve 1 bardak süte ihtiyacınız var demektir. Çileği ezdirerek suyunu bir bardağa alın ve sütü ekleyin. Maskeyi yüzünüze sürün.Haftada bir uygulanabilir.

4) Siyah noktanız varsa onunda çaresi sütte mevcut.Bu maske için 1 turp ve 1 su bardağı süte ihtiyacımız var.Sütü bir kapta kaynatın turpu rendeleyerek kaynayan sütün içine atın. 2 dakika kadar daha kaynatın.Bu karışımı buzdolabında 1 gün bekletin.Daha sonra cildinize uygulayıp 15 dakika sonra yıkayın. Haftada 3 kez uygulayabilirsiniz.

Cevap Ver: