Şok Diyet

0
144

Şok Diyet
Beslenmemize dikkat etmeye çalışsak da hayatın akışında mutlaka ipin ucunu kaçırdığımız beslenme durumları nedeniyle kilo almaya başlarız. Aldığımız kiloları vermeye yönelik bir tedbir almadığımızda kilomuz artmaya devam eder. Diyet kavramı ne kadar can sıkıcı olsa da fazla kiloları vermenin en önemli yardımcısıdır. Ancak fazla kilodan ziyade birkaç kilo fazlası olduğunu düşünen insanların bu kilolardan hemen kurtulması ise şok diyet ile mümkündür.

Şok diyet en fazla bir hafta uygulanan vücudu bu birkaç gün içerisinde çok katı kuralları olan bir diyet sisteminin içine koyan bir diyet türüdür. Bu diyetler uzun süre yapılamaz. Nedeni ise bahsedildiği gibi katı ve keskin çizgileri olması nedeniyle uzun süre devam ettirildiğinde sağlığı tehdit etme gibi bir durumu söz konusudur. Yeme içmenin saatleri belirlenir, detoks etkisi yaratacak aynı besinler ya da bünyeyi çok fazla aç bırakacak az miktarda besinler tüketilir. Pek sağlıklı olduğu söylenemez. Ancak bu diyetler genel olarak acil zayıflaması gereken hastalarda doktorlar tarafından kullanılırken diğer taraftan evlilik hazırlığı yapan ya da özel günler için hazırlanan bayanlar tarafından daha çok tercih edilir.

Şok diyet vücudun reaksiyon göstermesi ile istenen kilonun verilmesinde etkilidir. Bünye kendini alıştırana kadar vücut kilo kaybı yaşamış ve bu esnada diyetin zaten süresi dolmuş olur. Ancak unutmamak gerekir ki şok diyet ile verilen kiloların kısa süre içerisinde yeniden alınma ihtimali bulunmaktadır.

Cevap Ver: