Siyah Noktalara Çözüm

0
178

Siyah noktalar cilt üzerinde cildin sağlığını bozduğu gibi cildin güzel görünümünü engelleyen sorun olarak nitelendirilmektedir. Siyah noktalara çözüm için ev içerisinde hazırlanacak basit bir yöntemle siyah noktalardan kurtulmak mümkündür. Ev içerisinde limon suyu ve yoğurtla yapılacak maske yöntemi siyah noktaların çözümünde oldukça etkilidir. Bunun için bir kâse yoğurdun içine limon suyu dökülür ve karıştırılır. Bu karışım yapıldıktan sonra gözlere temas etmeyecek şekilde yüzün tamamına sürülür ve 20 dakika beklenir. Bu maske 20 dakika sonra yüz üzerinde kuruyacaktır. Maskenin çıkarılması için ılık suyla yüzün yıkanması yeterli olacaktır. Limon suyu cilt üzerindeki bakterileri öldürür ve cildin hijyenik bir yapıya bürünmesini sağlar. Yoğurt ise limon suyunun bakterileri öldürmesi ile birlikte cildi besler ve cilde taze bir görünüm kazandırır.

 

Siyah noktalardan kurtulmanın bir başka yolu da yulaf ezmesi maskesidir. Bu maske ile cilt derinlemesine temizlenerek siyah noktalardan tamamen kurtulmayı sağlamaktadır. Yulaf maskesi için öncede yulaflar pişirilir ve pişirildikten sonra bir kâse suyun içine konur. Su ile karışımı yapıldıktan sonra hamur bir hal alan bu ezme yüze sürülerek maske halini alır. Yaklaşık 20 dakika boyunca yüz üzerinde bekletilir. 20 dakika sonucunda ılık su ile yüz yıkanır. Yüzün yıkanması ile birlikte yüzdeki siyah lekelerin yok olduğu görülecektir.

 

Yüzdeki siyah noktaların yok edilmesini sağlayan bir başka yöntem ise elma sirkesidir. Elma sirkesi yüze sürüldükten sonra yarım saat yüzün üzerinde bekletilir. Yarım saat sonra yüzün yıkanması ile birlikte yüzün yumuşamasını sağlayarak siyah noktaların yüzden arındırdığı görülecektir.  Evde uygulanan bu doğal yöntemler ile hem siyah noktalardan kurtulma sağlanır hem de doğal bir yöntemle cilt bakımı yapılmaktadır.

Cevap Ver: