Saç Dökülmesine Karşı 2 Mucizevi Ürün

Saç dökülmesi normal olduğu sürece korkulacak bir durum değildir. Günlük yaşantı içerisinde her insanın belirli miktarda saçı dökülmektedir. Normal bir saç dökülmesi dökülen saçların yerine yeniden başka saçların çıkması demektir. Fakat bazı insanları yeni saçları çıkmaksızın saçlarının döküldüğünü görebilirsiniz. Bazı saç dökülmelerinin önüne geçmek mümkünken bazılarının ise çözümü sanıldığı kadar kolay olmamaktadır.

Saç dökülmesinin belirgin nedenlerinden biri saçlarınızı çok fazla yıkamak ve saçlarınızı fazla ısıya maruz bırakmaktır. Tüm bunların önüne geçebilmek elbette mümkündür. Fakat tüm bunlardan uzak kalmak tek başına yeterli değildir. Saç dökülmesine 2 mucizevi ürün önerilmektedir.

Bu ürünlerden biri elbette zeytinyağıdır. Zeytinyağı ve hindistan cevizi birlikte kullanıldığında kan akışını hızlandırarak saç köklerindeki hücreleri onarmaktadır. Haftada bir defa zeytinyağı ve hindistancevizi karışımını saçlarınıza masaj yaparak uygularsanız kısa sürede saçınızın parlaklaştığını ve dökülmesindeki azalmaları fark edebilirsiniz.

Bir diğer tavsiye edilen yöntem ise marul ve ıspanak bitkilerinden faydalanmaktır. Marulun saç dökülmesine karşı oldukça etkili özelliklere sahip olduğu pek çok araştırma sonucu gözlemlenmiştir. Marul ve ıspanak bitkilerini püre haline getirip haftada bir defa saç diplerinize masaj yaparak uygulamanız saçlarınızın dökülmesinde ciddi derecede etki edecektir. Marul ile elde edilen pek çok ilacın saç dökülmesinde oldukça etkili olduğu uzmanlar tarafından gözlemlenmiştir. Ayrıca kepek oluşumunun da ciddi derecede önüne geçtiği bir gerçektir. Dökülen pek çok saçta kepek görülmesi normaldir. Kepek bir saç derisi sorunudur. Saçınızın kepekli olması dökülmesine de neden olacaktır.

Cevap Ver: