Saç Dökülmesi İçin Bitkisel Çözümler

0
119

Saç Dökülmesi İçin Bitkisel Çözümler

Kadınlar her zaman ve her yerde güzel görünmek ve kendini mutlu hissetmek ister. Bunun için bir bütün olan vücudumuzun en önemli parçasıdır saçlar ve güzelliğin bir nevi temsilcisidir.

Saçlarımız zamanla yani yaşlanmanın etkisi ya da genetik faktörlerden dolayı dökülebilir. Saç dökülmelerinin önüne geçmek doğanın bize sunduğu bitkisel desteklerle mümkündür. Saç dökülmeleri vitaminsiz kalmak, kirli hava koşulları ya da genetik nedenler olabilir ve bitkisel çözümlerle dökülme önlenebilir. Saç dökülmelerinde etkili yöntemlerden biri de zeytinyağıdır. Zeytinyağı saçı besleyen doğal bir üründür. Beş ya da altı yemek kaşığı zeytinyağı ve iki yumurtayı karıştırarak saçlarımıza masaj yaparak uygularsak hem saçlarımız beslenecek hem de saç dökülmesi azaltılmış olacaktır.

Uygulanabilecek diğer bir yöntem de bal, zeytinyağı, tarçın ve yumurta karıştırılarak saçlara uygulanabilir. Bal ve zeytinyağı saçlarımızı daha da güçlü yapacaktır. Saç dökülmelerinde etkili diğer şey ise badem yağı ve çam terebentin yağıdır bu yağlar saça masaj yapılarak ya da şampuanımızın içine bir miktar konularak kullanılabilir. Kullanılacak sarımsak yağı ya da saç dökülmelerinde azalma sağlayacaktır. Bunların yanında yediğimiz ve içtiğimiz şeylere de dikkat etmek önemlidir. Bol bol su içmek ve aralarda içilen yeşil çay faydalı olacaktır. Meyve, sebze ve süt ürünlerini tüketmek önemlidir çünkü vücudumuz vitaminsiz kaldığında saçlarımızın dökülmesi hızlanmaktadır. Zeytinyağı, bal ya da badem yağı gibi ürünleri saçımıza kullanacaksak bunların doğal olmasına dikkat etmeliyiz. Doğal bir zeytinyağının saçlarımıza ışıltı ve güç kattığına kesinlikle şahit olabiliriz.

Cevap Ver: