Saç Boyasını Akıtmak İçin Yöntemler

0
177

Saç Boyasını Akıtmak İçin Yöntemler

Kadınların en sık yaptığı şeylerden biride saç boyatmaktır. Ani saç değişiklikleri bazen başta güzel bir fikir gibi gelse de daha sonradan can sıkıntısı yaratabiliyor. Sarı saçları veya kahve saçları birden siyah yapmak veya açık renk saçı koyulaştırmak gibidir. Sonuç her zaman istediğiniz gibi olmayabilir. Boyattığınız ama memnun kalmadığınız saç rengini değiştirmek akıtmak mümkün. Saç boyasını akıtmak için yöntemler vardır. Şimdi bu yöntemlere bakalım. İlk yöntem kuaföre gidip kimyasal işlemlerle saçınızın boyasını akıtmak ama buda hem pahalı hem de istenilmeyen sonuçlar doğurabiliyor. Marketlerden aldığınız saç akıtmak için olan açıcılarda profesyonelce yapılmadığı zaman daha kötü sonuçlar ortaya çıkartabiliyor. Bunların dışında evde kendinizde basit yöntemlerle saçınızdaki boyayı akıtabilirsiniz.

– İlk yöntem kuaförden çıktıktan sonra eve gelince saçı sıcak su ile yıkamak. Sıcak su ile yıkamak boyayı akıtabiliyor.

– Saçı beyaz sabun ile yıkamak. Beyaz sabun saç boyasını akıtır ama bu yöntem saçları keçeleştirebileceği için yıkama sonrası mutlaka saç kremi kullanmalısınız.

– Kepek şampuanı yıkamakta saçtaki boyayı akıtır.

– Ayrıca kuaförlerde ve marketlerde bulunan boya akıtıcı şampuanlarda işinize yarayabilir.

– C vitamini ve şampuanı karıştırıp yıkamakta saç boyasını akıtır. Alacağınız c vitaminlerini ezip şampuanla karıştırın ve saçınızı yıkayın.

– Limon ve suyu karıştırıp saçınıza sürün ve yarım saat bekleyin. Buda saçlardaki boyayı akıtır.

– Şampuanınıza bir ölçek karbonat ekleyerek saçınızı yıkayın.

Cevap Ver: