Saç Boyası Nasıl Akar?

0
241

Saç Boyası Nasıl Akar?

Saçlarımız bizim için değerlidir ve saçlarımız güzel olursa bayanda mutlu olur ve güzelleşir. Saçlarımızı daha güzel ve istediğimiz gibi boyarız fakat sonuçlar her zaman istediğimiz gibi olmayabiliyor ne yazık ki. Tabi bunlara çözümlerde bulunmaktadır. Hayal ettiğimiz saç ile ayna karşısına geçtiğimizde gördüğümüz saç farklı ise buna pratik çözümler bulabiliriz.

Saçlarımızın rengini beğenmediğimizde kimyasal yöntemlerle de saç boyasını akıtabiliriz fakat bu saçlarımızı yakmakta ve fazlasıyla yıpratmaktadır. Bunun yerine saç boyasını akıtmak için daha doğal yöntemler seçebiliriz. Beğenmediğimiz saç boyasını akıtmak için yapılacak bir numaralı kurallardan biri de sıcak ya da ılık suyla sürekli saçlarımızı yıkamamızdır. Bu yöntemde hemen hızlı bir çözüm beklememeliyiz ve sürekli sıcak su ile yıkayarak abartıp saçlarımıza daha fazla zarar vermemeliyiz. Diğer bir saç boyası akıtma yöntemi de içerisindeki asitten dolayı kullanabileceğimiz limondur. Saçlarımıza limon suyu akıtarak yarım saat bekletiriz ve saçlarımızı durularız.

Saç boyasını doğal yöntemlerle akıtmak için yapılacak şeylerden biri de kepek şampuanlarıdır. Kepek şampuanları saç diplerini arındırıcı özellik barındırdığından saçımızı kurutabilir dikkatli olmalıyız. Mutlaka saçlarımızı nemlendirmeliyiz. Saç boyasını akıtmada kullanılan diğer bir yöntem de karbonattır. Kullandığımız şampuanın içine üç çay kaşığı karbonat koyabiliriz. Saçımızı yıkadıktan sonra on beş ya da yirmi dakika kadar bekletiriz. Böylelikle saç boyamızın aktığına şahit olabiliriz. Saçlarımızda kullanacağımız beyaz sabun da saç boyamızın akmasında yardım etmektedir. Saçlarımızı boyattık ve renginden memnun kalmadıysak doğal yöntemlerle boyayı akıtmak her zaman en uygun yöntemdir aksi takdirde saçlarımız yıpranıp dökülebilirler. Saçlarımızın bakımını yapacağımız besleyici maskeler de yapmak önemlidir. Sağlıklı saçlar için doğru seçimler yapmalıyız.

Cevap Ver: