Saç Boyası Akar Mı?

0
138

Saç Boyası Akar Mı?

Bayanlar değişiklik için bazen de kendilerini daha farklı ve daha iyi hissetmek için saç boyar. Fakat bazen boyattıkları saçın rengi güzel olmaz ya da hiç yakışmayan bir renk olur. Bu zamanlar da bu boyayı akıtmak için kimyasal bir madde içeren karışım kullanılır ise o zaman saç zarar görür. Bu gibi durumlar da saç zarar görmeden doğal yollar ile bu saç boyasını akıtabilirsiniz.

Saç boyasını doğal yollar ile akıtmanın bir kaç yolu vardır. Bunlardan biri karbonat ile akıtmaktır. Şampuana iki çay kaşığı karbonat karıştırarak saça uygulayıp 15 dk bekledikten sonra saç boyası akacaktır. Bunun dışında beyaz sabun ile saçı yıkayın. Belli bir kullanım ile beyaz sabunda saç boyasını akıtmaktadır. Saç boyasını akıtan şampuanlar da vardır. Bunlarda kullanılabilir. Düzenli olarak saçı sıcak su ile yıkayınca da saç boyası zamanla akar. Saçı yıkamadan yarım saat önce saç diplerine zeytinyağı sürüp masaj yapın ve daha sonra kepeğe karşı etkili şampuan ile yıkamak da saç boyasının akmasına yardımcı olur.

Bitkisel içeriğe sahip olan şampuanlar da saç boyasının akmasına yardımcı olur. Limon asidi içeriği de saç boyasını akıtmaya yardımcı olur. saçları yıkadıktan sonra 1/5 oranında limon sulu karışım ile duruladıktan sonra yarım saat bekledikten sonra da temiz su ile durulayın ve saçıda limondan arındırın. Böylece saç boyası da akar.

Cevap Ver: