Saç Bakım Maskesi Tarifleri

0
126

Saç Bakım Maskesi Tarifleri

Modern çayın getirdiği yenilikler hayatımızı kolaylaştırırken aynı zamanda olumsuz yönleri de bulunmaktadır. Ulaşım için kullanılan araçların yaydığı egzoz gazı, Tarım da fazla ürün almak için verilen hormon, yediğimiz hazır gıdalarda bulunan raf ömrünü uzatan zararlı kimyasallar bizim sağlığımız üzerinde olumsuz etkiler bırakmaktadır. Saçlarımız bize güzel gösteren olumlu bir etkendir. Kellik ise en korkunç hepimizin kâbusu olan sonuçtur. Bu nedenden ötürü bunca sağlığa zararlı bir hayatta yaşarken bir takım önlemler alıp saçlarımızı kaybetmemek ve daha gür ve parlak olması için bit takım yöntemler uygulamaktayız.

Saç bakım maskesi tarifleri arsında en çok uygulanandan biri, saç bakım yağlarıdır. Saçımızı beslemek, dökülmeyi durdurmak ve daha sağlıklı uzaması için çok bitkili karışık saç bakım yağlarını kullanabiliriz. Bu saç bakım yağlarının içerisinde hit yağı, çörekotu yağı, badem, argan, Hindistan cevizi, jojoba, çam terebentin,  sarımsak, yılan yağı gibi bir çok yağ bulunmaktadır. Uygulama şekli saçın yıpranmışlığına göre ve saçtaki soruna göre değişebilir.

Bu tarz saç bakım yağlarını hafta iki kez kullanmak yeterlidir. Fakat saç boyadan, permadan ve malum saç düzleştirici yüzünden, fazla yıpranmış kırık ve kopmalar oluşmuş ise gün aşırı kullanılması tavsiye edilir. Aynı zamanda, her evde bulunan zeytinyağı da hem saç dökülmesini durdurup hem de saçlara canlılık vermektedir. Uygulama şekli, saç diplerine parmak uçlarıyla iyice yedirip,  bir miktarda avuçlarımıza döküp, tüm saça uygulamaktır. Sonrasında saçı bir streç yardımıyla sarıp, saç diplerine nüfuz etmesini beklemektir. Saçta ne kadar uzun kalırsa o kadar faydalı olur. Yıkama aşamasında ise bitkisel bir şampuanı, saçı ıslatmadan sürüp saça iyice yedirip sonra bol su ile durulamaktır. Saçımıza yapmış olduğumuz düzenli bakımla daha sağlıklı ve gür saçlara sahip olabilir.

Cevap Ver: