Ruj Sürmenin İncelikleri

0
151

Ruj Sürmenin İncelikleri

Her şeyden önce düzgün görünecek güzel bir ruj sürmek için dudaklarınızın güzel görünmesini ve çatlamış, kurumuş, güzelliğini yitirmiş dudaklarınızın doğal güzelliğini kazanmasını sağlamalısınız. Bunun için daima dudaklarınıza nemlendirici sürün ve dudaklarınızın gerek sıcak ya da soğuktan, gerek stresten çatlamasına, kurumasına izin vermeyin.

Ruj sürmenin incelikleri konusunda şu tavsiyeler verilebilir; ruj sürmeden önce dudaklarınızı nemlendirin ve rujunuza uygun bir renkte dudak kalemi sürün. Eğer dudaklarınız inceyse ya da küçükse, dudaklarınızın etrafından, dudaklarınızı birazcık daha dolgun gösterecek şekilde kalem sürebilirsiniz. Kalemin renginin çok farklı tonlarda olmaması makyajınızın daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Dudak kaleminizi ve rujunuzu sürdükten sonra rujunuz ile dudak kaleminizin üzerinden hafifçe geçmek, dudak kaleminin sert görüntüsünü yumuşatacaktır ve daha güzel görünmesini sağlayacaktır.

Özellikle gideceğiniz yere göre ruj sürün. Gündüz vakti bir yere gideceğiniz zaman daha açık ve doğal pembe ve toprak tonlarını tercih edin. Gece çıkmak için ruj sürüyorsanız daha koyu ve renkli tonlar tercih edilebilir elbette. Dudaklarınızın kuruma problemi yoksa ruj sürmeden önce daha kusursuz ruj görünümüne sahip olmak için pudra da uygulanabilir. Bu dudaklarınızın hem daha dolgun hem daha doğal hem de daha kusursuz görünmesini sağlayacaktır. Likit rujlar daima daha kalıcıdır ve nemlendirici etkisi olduğu için kullanımı da daha rahattır. Likit rujları kullanıyorsanız dudak kalemi kullanmak gereksizdir. Bunun yerine likit rujların kendi fırçası ile doğal dudak sınırınızı çizmek daha güzel görünümü sağlayacaktır.

Cevap Ver: