Ruj Çeşitleri Nelerdir?

0
184

Ruj Çeşitleri Nelerdir?

Rujlar günümüzde yediden yetmişe herkesin kullandığı, yüzüne hiç makyaj yapmayan bir kadının bile illa ki dudağını korumak ya da renk vermek amaçlı kullandığı, dünyanın en çok satan makyaj malzemesidir. Rujlar genel olarak bal mumu, gıda boyası, yağ çeşitleri ve çeşitli enzimler ile üretilir. Peki, bu kadar uzun zamandır hala rağbet gören bir makyaj malzemesi olan ruj çeşitleri nelerdir?

 Stick rujlar, hepimizin bildiği klasik rujlardır. Kalıcılığı uzun sürmez ve renk vermekten başka bir katkı sağlamaz. Likit rujlar, genelde nemlendirici özelliğe de sahip ve kalıcılığı fazla olan rujlardır. Long lasting yani kalıcı rujlar uzun süre dayanır fakat içeriğindeki yağ oranı çok düşük olduğundan dolayı dudakları çok kurutur. Hydra lipstick yani nemlendiricili rujlar çok az kalıcıdır fakat dudakları nemlendirmede en başarılı ürünlerdendir, genellikle doğal dudak rengi baz alınarak üretilir. Lip gloss yani parlatıcı rujlar da çok uzun etkiye sahiptir ve dudaklarınızı nemlendirmede yine çok etkilidir.

Islak ve taz görüntüsünü koruduğu için oldukça yeni ve bakımlı görünmektedir. Pencil lipstick yani kalem rujlar, klasik stick rujlardan daha kalıcı olduğu için daha çok tercih edilmektedir ve uygulanışı kalem şeklinde olduğundan dolayı daha kolaydır faka yine nemlendirme etkisi yoktur. Lip volumizer yani dudak şişirici rujlar da son zamanlarda oldukça moda olmuşa benziyor. Bu rujlar içeriğindeki maddelerden dolayı dudakları şişirerek dolgun bir görüntü sunar.

Cevap Ver: