Renkli Eyeliner Nasıl Kullanılır?

0
174

Renkli Eyeliner Nasıl Kullanılır?

Herkes günlük makyajında olmasa bile özel bir günde eyeliner kullanmaktan kaçınmaz. Kullanımı kolay, duruşu zarif ve göze hitap eden bir makyaj malzemesidir. Bu sebeple çokça tercih edilir fakat artık siyah eyeliner eskisi kadar moda değil! Peki, siz de renkli eyeliner kullanmak istiyor fakat ‘Renkli eyeliner nasıl kullanılır?‘ nasıl kullanılır diye merak ediyorsanız işte cevabı; artık pembe, mavi, su yeşili, kahverengi, sarı, turuncu, mor, yeşil, beyaz, kırmızı, lacivert gibi farklı ve canlı renkler moda. Siyah eyeliner ile dudaklarınıza renk katmak daha güzel duruyordu fakat renkli bir eyeliner kullandığınız zaman dudaklarınızın eyelinerınızı ortaya çıkartacak daha az canlı bir renkte olması gerekmekte. Bu sebeple eyelinerınız da kullandığınız canlı renklerden birini dudaklarınızda kullanmanız eyelinerinizi daha solgun ve ikinci planda gösterecektir.

Mavi ya da kahve göz rengine sahipseniz, mavi bir eyeliner, lacivert ya da su yeşili bir eyeliner deneyebilirsiniz. Yeşil göz rengine sahipseniz mor, pembe, su yeşili gibi tonları da deneyebilirsiniz. Elbette ki farklı renk ve tonları deneyerek ten renginize ve göz renginize yakışacak en uygun eyeliner rengini de bulmanız mümkün.

Günlük makyajlarda renkli eyeliner kullanacaksanız, öncelikle fondöten gibi kapatıcı uygulamanızı yapın, pudra ve benzeri sabitleyici ve kusursuzlaştırışılar uygulayın, ardından göz makyajınızı açık tonlarda, eyelinerınızın rengini soluk bırakmayacak tonlarda, ne çok koyu ne de çok açık tonlarda olacak şekilde kararında yapın. Bu şekilde değişik renkli eyeliner modellerini de denemeniz mümkün olacaktır.

 

Cevap Ver: