Pasif Jimnastik İle Zayıflama

0
148

Pasif Jimnastik İle Zayıflama

             Vücuda gönderilen elektro uyarma ile vücut kaslarının kasılmasını sağlaması için sinir sistemi tarafından tüm kaslara gönderilen elektriksel bir harekete benzeyen bir uygulamadır.  Elektro uyarma ile vücuda gönderilen elektrik akımı ile kasların kasılmasını sağlayan ve kas yüzeylerine elektrotlar ve plakalar takılarak uygulanmaktadır.  Pasif jimnastik ile zayıflama etkili bir zayıflama yöntemidir. Ancak uzman ve bilirkişiler eşliğinde yapılması gereken bir zayıflama yöntemidir. Bu zayıflama yöntemi elektro uyarılar ile iyileşme ve gelişme göstergeleri,  ağrısız kas ve sinir bölgesi uygulamaları,  hipotonik kaslar ve kas atropisi bölgelerinde uygulanmaktadır.

Pasif jimnastik ile zayıflama yöntemi ile sadece zayıflama konusunda fayda sağlanmaz.  Bu yöntem ile nörolojik vakaların iyileştiği gözlemlenmiştir.  Ancak yukarıda da belirtildiği üzere bilirkişi ve uzman kişiler eşliğinde yapılması gerekmektedir.  Pasif jimnastik ile zayıflamanın nörolojik rahatsızlıklar,  kas yenilenmesi,  psikolojik iyileşme ve gelişim,  kaslarda gelişim,  vücut kaslarının gevşemesini engelleme,  dinç ve diri tutma,  selülit oluşumunu engelleme gibi pozitif etkileri mevcuttur.

Pasif jimnastik ile zayıflama yöntemi herkes için uygulanmaz. Öncelikle bu yöntem ile başka rahatsızlıkların tetiklenmesi ya da mevcut rahatsızlığın nüksetmesi gibi yan etkiler vardır. Bu nedenle pasif jimnastik ile zayıflama yöntemi kalp pili taşıyan hastalar,  kalp ve damar hastalığı olan hastalar,  epilepsi hastalarında,  büyük ve önemli bir cerrahi müdahale geçirenlerde,  varisli damar rahatsızlığı olan hastalarda uygulanmaz. Ayrıca pasif jimnastik ile zayıflama yöntemi testis,  yumurtalıklar ve kalp üzerinde kesinlikle uygulanmaz.

Cevap Ver: