Okul İçin Kolay Saç Modelleri Ve Yapılışları Resimli

0
659

Okul İçin Kolay Saç Modelleri Ve Yapılışları Resimli

Kız çocuklarında, süslenmek ve bakımlı olmak küçüklükten gelen bir kavramdır. Öncelikle bu güzelleşme arzusu, okul yıllarında başlar. Bu durum, yapılan saçları beğenmeme kıyafet tercihinde bulunma şeklinde ortaya çıkabilir. Bu sorunu, okul için kolay saç modelleri ve yapılışları resimli olarak anlatan sitemizde çözebilirsiniz.

Öncelikle küçük kız çocuğunuz varsa, saçlarını tarağın ince kısmı ya da bir tel toka yardımı ile ikiye ayırıp iki ayrı atkuyruğu yapabilirsiniz. Balıksırtı örgü modelini biliyorsanız, yine saçları ikiye ayırarak ya da tek olarak balıksırtı örgü yapabilirsiniz. Sadece düz örgü bilenlerdenseniz. at kuyruğu yaparak salık kısmı örebilir, dilerseniz bu örgüyü topuz haline getirip tel toka yardımı ile sabitleyebilirsiniz.

Okul İçin Kolay Saç Modeli             Eğer kendi saçını kendi yapacak olgunluğa ulaşılmışsa, kolay örgüler tercih edilebilir. Bunlardan biri balık kılçığı modelidir. Bu modelde, saçlar atkuyruğu yapılır. Salık kısım ortadan ikiye ayrılır, öncelikle sağ kısımdan, hemen hemen bir parmak kalınlığında alınan saçı, sol tarafta birleştirmelisiniz. Yine aynı şekilde sol tarafta ayırdığınız saçlardan bir kısım alıp sağ tarafta birleştirmelisiniz. Bu şekilde saçın uç kısmına gelene kadar devam edilir ve sonuçta tıpkı balık kılçığına benzer kolay yapılan bir örgü modeli oluşur. Son zamanlarda genç kızların sıklıkla tercih ettiği ve kolay olan diğer bir model de saçı yarım toplayarak, toplu olan kısmı sıkmadan bol bir şekilde topuz yaparak sabitlemek. Böylece altta kalan saçlar salık dururken, saçların ön kısmı toplu olacağından, ders çalışırken veya okula giderken size kolaylık ve rahatlık sağlayacaktır.

Cevap Ver: