Müjdat Gezen’le Hayata Dair Her Şey

0
135

Müjdat Gezen’le Hayata Dair Her Şey

             Türk tiyatrosunun usta ismi Müjdat Gezen geçtiğimiz günlerde bir gazeteye verdiği röportajla hakkındaki bilinmeyen yönleri anlattı. İşte usta sanatçının anlattıklarından satır başlıkları;

Tiyatroya ilk olarak 10 yaşında başladığını, öğretmeninin elinde dram türü olan bir piyesle gelip başrolü kendisinin oynamasını istediğini söyleyen başarılı sanatçı ilk olarak bunu kabul etmese de daha sonra oynamak zorunda kalmış. İlk piyesinde verem hastası olan kız kardeşini kaybetmenin acısını anlatan başarılı oyuncunun yeteneği o yıllarda ortaya çıkmış. Tür olarak en çok sevdiği tiyatro türünün komedi olduğunu, komedyenlerin zeki insanlar olduğunu belirten usta sanatçı dramdan hiç hoşlanmadığını da belirtti.

Siyasi görüşlerinden dolayı sadece tiyatro dünyasında kendine yer bulabildiğini söyleyen başarılı sanatçı sırf bu görüşleri yüzünden çok kez kısa süreli cezaevinde yatmış. Hiçbir televizyon kanalı kendisi ile çalışmak istememiş.

12 Eylül’de ise yazmış olduğu bir kitap yüzünden cezaevine giren sanatçı kısa sürede dışarı çıkmış. İnsanların bağımsız olduklarını savunan Müjdat Gezen herkes fikrini özgürce söyleyebilir ama seviyeli olmak şartıyla diyor. İnsanların özellikle sosyal medya üzerinden kedine çok ağır hakaret ve küfürlerde bulunduğunu söyleyen usta tiyatrocu sırf bu yüzden sosyal medya araçlarını kullanmadığını da sözlerine ekledi.

Darbe gecesi ile ilgili olarak ise o gece Selanik’te olduğunu ve bunun için üzgün olduğunu, Türkiye’de olup halkla beraber direnmeyi istediğini dile getiren Müjdat Gezen darbenin her türlüsünün kabul edilemez olduğunu ve seçimle gelenin seçimle gidebileceğini sözlerine ekledi.

Cevap Ver: