Moda Ve Trendler

0
146

Moda Ve Trendler

            Moda ve trendler hayatımızda değişken süreçler geçiren ve her sene sezonlara göre değişkenlik gösteren bir akımdır. Moda toplumun tüketim gereksinimlerini belirlemektedir. İnsanların ve markaların yaptıkları reklam ve tanıtımlar ile toplumun moda anlayışının belirlendiği, modanın ise her sezon yeni trendler oluşturduğu günümüzde modayı takip etmek ne kadar zor olsa da bir o kadar da eğlencelidir. Moda geçici olarak insanların beğendiği kıyafetler, ayakkabılar ve bir çok farklı alanda değişen ürünler olabilir. Moda ve trendler iyi giyinmek isteyen herkesin takip etmesiyle bir tür ekonomik statü de kazanmıştır.

Moda her zevke ve yaşa göre değişiklik gösterse de, her jenerasyonun ayrı moda anlayışı oluşmaktadır. Kişi modayı her ne kadar takip etmese de dışarı alışveriş yapmaya çıktıklarında ve bir elbise beğendiklerinde modanın içerisine girmiş bulunur. Moda ve trendler oluşturulurken bir çok kişinin emeği söz konusudur, fotoğrafçılar, mankenler, giyim endüstrisi bu çalışmada bulunan başlıca mesleklerdir.

Peki moda sadece vitrinlerde duran ve afişlerde basılı olan ürünlerden mi oluşur? Tabi ki hayır kimi zaman moda kişinin inisiyatifine kalmıştır ve kişi kendi modasını yaratmakta özgürdür. Bunun başlıca nedeni de kişinin giydiği kıyafetlerin kendine yakıştırmasıdır, kişi öncelikle kendine yakışanı giymelidir. Belirlenen trendleri giymek, bu ürünlerin kişiye yakışması gerektiği anlamına gelmez. Bu nedenle kişi tercihleri konusunda afişlerden ve reklamlardan etkilenmesinden çok kendi tercihlerini ön plana alması gerekir.

Cevap Ver: