Mekik Oyası Modelleri

Mekik Oyası Modelleri
3 Şubat 2019 tarihinde eklendi, 105 kez okundu.

Oya yapacak olan bayanların karşısına birçok farklı oya modeli çıkmaktadır. Herkes istediği modelde oyayı, havlu ve tülbent gibi eşyaların kenarlarına işleyerek, daha güzel bir hale getirmektedir. Bu arada masa, sehpa gibi eşyaların üzerine örülerek koyulan oyalar da evin daha ışıltılı ve daha güzel bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Tığ ve iğne oyalarının yanı sıra; bayanların bu noktada karşılarına çıkan bir diğer oya modeli de mekik oyası modelleri olmaktadır. Farklı yörelere göre yapılan çeşitli örnekler ile bayanların karşılarına çıkan mekik oyaları; yapımı oldukça kolay ve işçiliğin ön plana çıktığı bir oya çeşididir. Kadınlar yapacakları mekik oyaları ile birlikte çeşitli eşyaların göze daha hoş gelen bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Bayanlar için bu noktada farklı örnekler yer almakta ve herkesin kendi tarzına uygun olan örneği bularak mekik oyası yapması kolay bir hale gelmektedir. Özellikle yakın bir zamanda evlenecek ve bunun için çeyiz hazırlığı içerisinde olan genç kızlar için de mekik oyaları büyük bir önem arz etmektedir. Genç kızlar yapacakları mekik oyaları ile birlikte çeyizlerini daha güzel bir hale getirme fırsatı bulmaktadırlar.

Kadınların karşılarına farklı örnekleri ile çıkan mekik oyası modelleri, el becerisine güvenen bayanlar açısından önemlidir. El becerisini güvenen ve bu marifetini işleyeceği mekik oyaları göstermek isteyen hanımlar; birbirinden güzel motiflerin açığa çıkmasına olanak tanımaktadırlar. Her kadın beğendiği mekik oyası örneğini işleyerek, ilgili nesneyi daha güzel ve daha gösterişli bir hale getirme fırsatı bulmaktadır. Her bayanın kendi tarzına göre beğendiği bir mekik oyası modelini bulması mümkün olmaktadır. Tığ oyası havlu kenarı modelleri alanında olduğu gibi, mekik oyası havlu ve yazma kenarı modellerinde de ciddi bir çeşitlilik yer almaktadır. Bu sayede herkes istediği modeli kolay bir şekilde uygulayabilmektedir.

İnternet Üzerinden Mekik Oyası Örneklerine Bakın 

Farklı modelleri ve renk seçenekleri ile kadınların karşısına çıkan mekik oyası modelleri; internet üzerinden de çeşitli örnekleri ile bayanlarla bir araya geliyor. İnternet üzerinden bu alanda ortaya atılmış olan fikirlere teker teker bakarak, kendiniz için beğendiğiniz bir ya da birkaç tanesine karar verebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git