Makyaj Bazı Nedir? Nasıl Kullanılır?

0
146

Makyaj Bazı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Makyajın yüzünüze daha sıkı tutunmasını, daha kalıcı olmasını ve cildinizin daha kusursuz görünmesini istiyorsanız ve ‘Makyaj bazı nedir? Nasıl kullanılır?‘ diye merak ediyorsanız kısaca şu şekilde açıklanabilir;

 Makyaj Bazı Nedir?

Makyaj bazı; cilde makyaj öncesi uygulanır ve makyaj bu bazın üzerine yapılır. Bu baz, makyajın daha homojen görünmesini sağlar, akne, sivilce, siyah nokta, leke gibi cilt kusurlarını örtmenin kolaylaşmasını sağlar, fondötenin kapatma etkisini güçlendirir, üzerine yapılan makyajın kalıcılığını arttırır.

Makyaj bazları kısaca profesyonel makyajlarda kullanılır ve makyajın daha uzun süre kalmasını, tutuculuğu, daha kusursuz görünmeyi, ciltteki ton uyuşmazlıklarını eşitlemeyi, çeşitli cilt kusurlarını örtmeyi kolaylaştırmayı sağlar. Bu sebeple profesyonel makyajlarda daha sık tercih edilmesine rağmen bazı çeşitleri günlük makyajlarda dahi kullanıma uygundur.

 Makyaj Bazı Nasıl Uygulanır?

Makyaj bazı, makyaj öncesi yüze uygulanır ve yapacağınız makyaj bunun üzerine uygulanır. Elbette normalde nasıl makyaj yapıyorsanız, makyaj bazını da öyle cilde uygulamanız gerekmektedir. Temiz cilde ister sünger ister fırça isterseniz de parmaklarınız ile cildinize dairesel hareketler ile uygulayabilirsiniz. Makyaj yapmadan önce nasıl yüzünüzü nemlendirmeniz gerekiyorsa, makyaj bazını sürmeden önce de yüzünüz eğer nemli değilse nemlendirmeniz gerekmektedir. Uygulanan makyaj bazının kuruması için makyaj yapmadan önce birkaç dakika beklemeniz gerekmektedir.

Cevap Ver: