Kuru Ciltler için Nemlendirici

0
130

Kuru Ciltler için Nemlendirici

Bayanlar her zaman güzel ve büyüleyici görünmek ister bunun için de cildimize özen göstermeliyiz. Kuru ciltler pek çok noktada sıkıntı yaşamaktadır fakat bilinecek doğru yöntemlerle bu sıkıntıya çözüm bulabiliriz.

Cildimizin daha pürüzsüz, yumuşak ve güzel görünmesi için gerekli bakımı yapmak önemlidir. Özellikle kuru cilde sahip kişiler kış aylarında sıkıntı çekmektedir. Cildinin daha fazla kurumasıyla çatlaklar olabilmektedir. Ayrıca kuru ciltler yaşlanmaya ve kırışmaya daha meyilli olduğundan dolayı cildin nem oranını dengede tutmak bize bağlıdır. Kuru ciltlerin nem oranını dengelemek açısından en etkili yöntem zeytinyağıdır. Zeytinyağı bilindiği üzere güzellik sırlarından biridir. Doğal zeytinyağı cilde masaj yaparak uygulandığında hem yumuşaklık hem de nemlilik katacaktır. Kuru ciltlerin cildini nemlendirmede kullanacağı yöntemlerden biri de avokadodur.

Bir adet avokado sıkılıp lapa haline getirilir ve içerisine bir çay kaşığı bal konur ve cilde maske şeklinde uygulanır. Böylece cildin nem dengesi sağlanmış olur. Kuru ciltlerin en başta yapması gereken cildi aslında cildi ılık suyla temizleyerek krem ve serumlarla cildi nemlendirmektir. Kuru ciltlerin nem oranını koruması açısından bol bol su içmesi de önemlidir. Su hücrelerin yenilenmesini sağlamakta ve cildin nemini korumaktadır. Kuru ciltler çok hassastır ve bu açıdan kullanılan makyaj ürünlerine çok dikkat etmek gerekmektedir. Kullanılacak fondöten gibi ürünlere dikkat edilmelidir. Sonrasında cilt güzelce temizlenerek krem ya da serum uygulanmalıdır. Cildimizin güzelliğini korumak bilinen bu yöntemlerle çok daha kolaydır.

Cevap Ver: