Küçük Banyoları Büyük Göstermek İçin

0
167

Küçük Banyoları Büyük Göstermek İçin

Evlerimizin en özel ve en işlevsel köşelerinden biridir banyolar. Banyolarımızın her zaman dekoratif ve hoş görünmesini isteriz. Özelliklede küçük bir banyonuz varsa, daha geniş ve ferah banyolara özeniriz. Aslında banyolarınızı daha ferah ve geniş göstermek, bazı basit uygulamalarla daha şık bir görüntü yaratmak mümkün. Yapılacak birkaç basit değişiklikle, banyonuzu yeniden yaratmak için önerilerimizi okumalısınız.

Banyolarınız da ortalıkta fazla eşya bulundurmanız, banyolarınızı kalabalık ve sıkıcı gösterecektir. Banyoda kullandığınız, şampuanlar, havlular gibi eşyalarınızı göz önünde bulundurmak yerine, banyonuza uygun şık ve dekoratif bir banyo dolabı, bu konuda size yardımcı olacaktır. Ortalıktan kaldırdığınız eşyalar hem banyodaki kabalığı yok etmiş olacak, hem de kullandığınız şık bir banyo dolabı banyonuzu daha şık gösterecektir. Banyonuzun arka planında açık renkleri tercih etmeniz, banyonuzda bir ferahlık yaratacaktır. Açık renkli mekanlar her zaman daha geniş ve daha ferah görünürler. Banyonuzda duvar kağıdı kullanacaksanız, seçtiğiniz duvar kağıdını da aynı mantıkla açık renkli olmalıdır.

Geniş mekan yaratmak için, kullandığınız aydınlatmada çok önemli bir faktör olarak karşınıza çıkacaktır. Uygulanan normal aydınlatma seçeneklerinin dışında, aynanızın altında ya da çevresinde kullandığınız aydınlatma ile hem daha şık bir görünüm elde edersiniz, hem de mekanı daha geniş gösterirsiniz. Kullandığınız banyo aynası ne kadar büyükse, o kadar geniş bir mekan yaratırsınız. Yer döşemelerinizde, arka planda olduğu gibi açık renk seçilmeli ve büyük karolardan oluşturulmalıdır. Aksesuarlarda ise, büyük parça seçimi, banyonuzun daha geniş durmasını sağlayacaktır.

Cevap Ver: