Kolda Sivilce Tedavisi

Kolda çıkan sivilceler için sivilce kremi kullanabilirsiniz. Ama şunu bilmelisiniz ki her sivilce kremi herkese aynı etkiyi göstermeyebilmektedir. Mesela bir arkadaşınıza o kullanmış olduğu sivilce kremi iyi geldi, o kremden memnun kaldı. Ama size de iyi gelecek diye bir kural olmamaktadır. Öncelikli olarak tabi ki sivilcenin çıkış nedeni saptanmalıdır. Kolda çıkan sivilceler için tedaviye başlamadan önce mutlaka doktorunuza başvurmanız gereklidir. Çünkü bazı durumlarda doktorunuz sivilce kremi yanında antibiyotik kullanımına da gerek duyabilir.

Kolda çıkan bu sinir bozucu sivilceler için ise küçük tavsiyeler şunlardır;

– Sivilcelerinizi mutlaka ellememeye dikkat ediniz. Çıkmış olan sivilceleri sıktığınız taktirde sivilceleriniz enfeksiyon kapıp daha kötü hale gelebilir. İşte bu yüzen dolayı sivilcelerinizi ellemeyin.

– Kuru yemişler, baharatlar ve yağlı gıdalardan uzak durmanız gerekmektedir.

– Terli cilt kolunuzdaki sivilcelerinizi arttırmaktadır. İşte bu yüzden dolayı terledikçe duşa girmeniz işe yarayacaktır.

– A vitamini içeren gıdaları tüketmeye özen gösteriniz. A vitamini sivilce iltihaplanmalarına karşı mücadele etmektedir.

– Bol bol yoğurt tüketmeye özen gösteriniz. Yoğurt cildi hem yumuşatır hem de nemlendirir. Bu özelliğinden dolayı yoğurt tüketmeniz önemlidir. Bu yönüyle yoğurt sivilcelerinizin körlenmesinde etkili olacaktır.

– Üzüm sirkesi ve elma sirkesi hem tüketin hem de sivilcelerinizin üzerine pansuman yaparsanız kolunuzda çıkmış olan sivilcelerin körlenmesine neden olacaktır.

– Spor yaparken cildinizde kesinlikle hiçbir kimyasal bir şey bulunmasın. Çünkü cildiniz de ciğerleriniz gibi oksijen almaya ihtiyaç duymaktadır.

Cevap Ver: