Kıvırcık Saçlar için Öneriler

0
155

Kıvırcık Saçlar için Öneriler

Her saçın kendine has bir güzelliği vardır. Kıvırcık açların kendine has bir havası vardır fakat şunu da kabul etmek gerekir ki kıvırcık saçların hem bakımı çok zordur hem de şekil vermesi epey zordur. Basit bilinecek yöntemlerle birçok sıkıntıdan kurtulmak mümkündür.

Kıvırcık saçlarda öncelikle bakımı zordur ve nasıl bakım yapılması gerektiği bilinmelidir. Kıvırcık saçlı kişiler saçlarını banyodan sonra kurutmakta sıkıntı yaşarlar. Kıvırcık saçlı kişiler saçlarını çok fazla saç kurutma makinesiyle kurutmamalılar çünkü bu saçların nemini kaybetmesine neden olabilir. Banyodan çıkınca saçlar hafif bir şekilde kurutularak saçlarımızın kendi kendine kurumasını beklemeliyiz. Güneşe çıkılarak kendi kendine kurutulabilir saçlarımız. Öncellikle dikkat etmemiz gereken diğer bir nokta da kıvırcık saçları çok fazla düzleştirmemeliyiz. Çok fazla düzleştirici kullanmak hem saçlarımızı yıpratır hem de saçın kıvırcık yapısını bozmaktadır.

Bu yüzden doğal saçımıza şekil vermek daha sağlıklı olacaktır. Çok kabarık kıvırcık saçlara sahipsek hafif bir topuz yaparak kullanabiliriz saçlarımızı. Kıvırcık kabarık saçlara sahipsek diğer yapabileceğimiz saç modeli hafif geride toplayarak ya da küçük örgüler yaparak saçı salık bırakmaktır. Böylece kıvırcık saçlarımızla sıkıntı yaşamamış oluruz ve doğal saçımızı düzleştiriciler le bozmamış oluruz. Kıvırcık saçlar gece uyurken sıkıntı yaratıyorsa hafifçe yukarıdan toplanarak kullanılabilir. Kıvırcık saçları taramak oldukça zordur bunun için en önemli öneri banyodan sonra saçlarınızı tarayıp saç kremi sürmektir. Böylelikle saçlarınızın dolaşmasını ve kötü görünmesini önlemiş olursunuz. Basit bu gibi yöntemlerle saçlarımızı korumak ve şekillendirmek mümkündür.

Cevap Ver: