Kilo vermek için yardımcı baharatlar

0
139

Kilo vermek için yardımcı baharatlar

Yemeklerimize tat vermesi için kullandığımız baharatlar zayıflamamıza ve uzun süre tok durmamıza yardımcı oluyor. Eski çağlarda teknolojik aletler olmadığı için yiyeceklerin ömrü çok kısa oluyordu. Bozulan yiyeceklerin tadları gizlensin diye bolca baharat kullanılıyordu. Günümüz çağında ise baharatlar daha çok yemeklerimize tat vermesi amacıyla kullanılıyor.

Kilo vermek için yardımcı baharatlar listesinin en önemli elemanında sıra : Zencefil. Zencefilin faydaları saymakla bitmez. Zencefil soğuk algınlığına, balgamın sökülmesine, bulantı gidermeye , romatizma ağrılarına ve eklem ağrılarına iyi gelir. Zencefil kanı inceltir, kolesterolü azaltır. Zencefilin yangısal süreçleri baskılayarak ömrü uzattığına inanılır. Zencefil acımtırak tadına rağmen en eski mide ve bağırsak dostu bitkilerden bir tanesidir.

Kilo vermek için yardımcı baharatlar listesinde geldik son sıraya. Son sırada karabiber bulunuyor. Karabiber ülkemizde en çok tüketilen baharatların başında gelir. Karabiberin zayıflamaya olumlu yönde etkisi vardır. Karabiber, grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıklarda vücut direncini artırıyor. Özellikle çorbaların içine bolca eklendiğinde vücudunuzda rahatlama etkisi yaratıyor. Nane ile karıştırılıp çay olarak tüketildiğinde boğazdaki lokal mikroplara tesir ediyor ve boğaz ağrısına gargara etkisi yapıyor.

Cevap Ver: