Kaş Boyası Ne Zaman Çıkar?

0
257

Kaş Boyası Ne Zaman Çıkar?

Bayanlar dış görünüşe oldukça önem vermelerinden dolayı sürekli olarak yeni bir kozmetik türü yenilik ortaya çıkmakta. Son zamanlar da oldukça yoğun bir biçimde olmak üzere kaş boyama kullanılmaktadır. Bayanlar sürekli olarak kaşları ile uğraşmamak için belli bir süre çıkmayan kaş boyaları ile kaşlarına belli bir görünüm verecek şekilde kaşlarını boyatmaktadır.

Kaşları seyrek olanların ve çok açık renkte olanların genellikle tercih ettiği kaş boyası belli bir süre ile kaşta kalmaktadır. Kişi kaşını bu boya ile kendi boyayacağı gibi profesyonel kişilere de bu kaş boyasını yaptırabilir. Kaş boyama işlemi işini bilen biri tarafından yapıldığı zaman oldukça kısa süren bir işlemdir. Seçilen kaş rengi saç rengi ile uyumlu olması gerekir ki görünüm olarak iyi görünsün.

Kullanılan boyanın kalitesine göre ve kaşların uzama süresine göre dayanır. Eğer kaşlarınız çabuk uzuyor ise 1 ay kadar dayanır. Çünkü kaş uzadıkça kısaltıldığı için uzadıkça boyalı olan kaş kesildiği için boyalı olan kaş zaman ile gidecektir. Fakat kaşlarınızı almıyor ve kısalttırmıyor iseniz kaş boyasının ömrü 1 yıl kadardır. Güneşe maruz kaldıkça ve yıkadıkça boya zamanla akar. Kalıcı kaş boyası yaptırmak istiyor iseniz profesyonel birine yaptırın ve rengine iyi karar verin ki sonradan pişman olmayın. Ayrıca saç rengi ile uyumlu bir renk seçmek gerekir ki renk kötü görünmesin.

Cevap Ver: