Kapı Dekorasyon Fikirleri

0
155

Kapı Dekorasyon Fikirleri

Kapalı bir mekana girilebilmesi için yapılmış açılıp- kapanabilen düzeneklere kapı denilmektedir. Kapı aynı zamanda para kazanmak için çalışılan iş, devlet, aile, yaşam alanı için de mecaz anlamlarda kullanılabilir.

Tarifi her ne olursa olsun kapılar insan hayatında önemli yer tutar. Akşama kadar el kapısında ekmeğini kazanan kişinin, yorgun argın döndüğü, mutlu yuvasına adımını ilk attığı yerdir kapı. Güvenliği, mahremiyeti bazen de sırları temsil eder aynı zamanda.

2016 Kapı Dekorasyon FikirleriTarihten günümüze kapı ve kapı süsleri dekorasyonda ön planda yer almıştır. Mekanın önemine, mekan sahibinin maddi imkanlarına, zevkine, kişiliğine, karakterine uygun olarak çok çeşitli kapı modelleri vardır.

Sürgülü, menteşeli, elektronik, çelik pek çok alt dalı olan kapılarda da moda zaman zaman değişiklik göstermektedir. Değişen trendi takip ederek kapılara ufak dokunuşlarla farklı görünüm vererek, monotonluktan kurtulmak mümkündür.

Günün moda renkleri ile kapılar boyanabilir, üzerine asılacak aile isminin yazılı olduğu dekoratif tabelalarla, yapay çiçeklerden veya kurutulmuş doğal malzemeden oluşan çelenklerle, şekilli kesilmiş aynalarla kapılarda fark yaratılabilir.

Tabi ki maddi durumun el verdiği ölçüde, kapıları tamamen yenisi ile de değiştirmek de mümkündür. Alışıla gelmiş bir kapıdansa mavi, yeşil, beyaz veya birkaç renkten oluşan ve üzerinde sahibinin kişiliğini yansıtan süslerin olduğu bir kapı, mekana girişten itibaren insanları etkilemek için kullanılabilir.

Yukarıda sayılanların dışında hayal gücünün genişliği ile pek çok kapı dekorasyon fikirleri bulunup; evler, iş yerleri, bahçeler, okullar, camilerde farklı ve özgün bir dekor elde edilebilir.

Cevap Ver: