Kadınların Dünyası

0
148

Kadınların Dünyası

Öncelikle cevabını bilmemiz gereken bir soru: Herhangi bir kadının kafayı yemesini mi istiyor veya bekliyorsunuz da bu sorunun cevabını merak ediyorsunuz; yoksa amacınız bir kadın nasıl kafayı yer sorusunun sayamayacağımız kadar çok ve çeşitli olabilecek cevabını okuyup eğlenmek veya -tabii eğer siz de bir kadınsanız- kendinizi bulmak mı?

Herhangi bir kadının kafayı yemesini isteyen veya bekleyen bir erkekseniz, bu iş biraz zordur. Hele ki o kadın sizin böyle bir beklenti içinde olduğunuzu biliyorsa, bu beklentinizin gerçekleşmesi neredeyse imkânsız… Neden mi? Çünkü ‘inat’ adı verilen bir duygu vardır ve bu duygu bir de her iki kadından birinde olan ve ‘irade’ adı verilen vasıf ile destekleniyorsa, konu dahilinde aşılmaz bir duvarın karşısındasınızdır. Vazgeçin!

Peki, bir kadın doğal haliyle, yani sizin kurmacanızla değil de kendi özel aleminde nasıl kafayı yer? Mesela diyerek birkaç sebep ekleyelim alt alta:

– Uzun zamandır yalnızsa…

– Uzun zamandır alışveriş yapmamışsa…

– Uzun zamandır maddi sıkıntı içindeyse, erkeklerden ziyada hemcinslerine borçluysa…

– Yaşadığı ev uzun zamandır dağınık veya kirliyse ve temizleyip düzeltme ihtiyacı duymasına rağmen bunu gözünde büyüterek işe koyulmaya yeltenemiyorsa…

– Kendi düşünce çerçevesindeki evde kalma yaşına yaklaşıyor ise veya bu yaşı geçmiş ise ve hâlâ hiçbir gelişme yoksa…

Bunları çoğaltmakla bitiremeyiz aslında. Fakat bir kadına kafayı yemek eyleminin en tesirli halini yaşatacak olay oldukça tahmin edilebilir bir olaydır aslında: İhanete uğramak! Bir kadın, yeri geldiğinde onurunu ve gururunu bile ayakları altına alacak kadar sevdiği birinden ihanet görürse… Şimdi davranın hayal gücünüze ve sorun kendi kendinize: Haksız mı?

Cevap Ver: