Kadınlar İçin Evde Saç Rengi Açma

0
185

Bazı insanlar saçlarıyla oynamayı çok sever. Bazen kestirir bazen boyatarak değişiklik yapar. Değişiklik yapmayı sevenler yada saçımım tonu bir iki ton daha açık olsa diyenler Evde saç rengi açma işlemi çokta zor değil. Hem de saçınıza zarar vermeden bunu yapabilirsiniz.

 

1) Saç açmada oldukça sık kullanılan yöntemlerden biri papatya çayıdır. Çayımızı evde kolaylıkla hazırlayabiliriz. Papatyayı ister kendiniz toplayın ister aktarlardan alın farketmez. 1 bardak suya bir avuç papatya atarak kaynatın. Saçlarınıza papatya çayını güzelce yedirin. Dilerseniz tarağı çaya batırarak saçlarınızı taramak yöntemi ile de sürebilirsiniz. Saçlarınızın sadece uç kısımlarının rengi açılsın istiyorsanız at kuyruğu yaparak uç kısımlarını uygulayabilirsiniz. Papatya çayını saçınıza sürdükten sonra bir saat kadar güneşte beklemelisiniz. Denize giderken uygulayabilirsiniz.

 

2) Limonda saç açma işlemi için kullanabileceğimiz ürünlerden biridir. Saçımıza limon uygularken su ile karıştırmalıyız. Çünkü limon asitlidir ve tek başına saç ve saç derisine zarar verebilir. Eşit miktarda limon suyu ve suyu karıştırarak kullanmalısınız. Bu karışımı saçınıza sürerek güneşte beklemelisiniz. Daha sonra yıkayabilirsiniz.

 

3) Bal ile de saç renginizi açabilirsiniz. Hem saçınızda beslenmiş olur. Bal ve suyu eşit miktarlarda alarak karıştırın ve saçınıza sürün. Yarım saat bekleyip durulayın. Ayrıca balı saç kreminiz ile karıştırarak da sürebilirsiniz. Fakat bu maskeyi 10 saat kadar bekletmeniz gerekir. Bu yüzden gece yatmadan önce maskeyi uygulayabilirsiniz. Sabah kalktığınızda da yıkayabilirsiniz. Balı saçtan ayırmak güç olabilir. Saçınıza bir kaç yıkama yapabilirsiniz.

 

Cevap Ver: