Kadın Cilt Bakımı İçin Doğal Tavsiyeler

0
143

Kadın Cilt Bakımı İçin Doğal Tavsiyeler

Kadınlar için cilt bakımı en hayati konulardan birisi olmaktadır. Çünkü tam olarak yapılamayan bir cilt bakımı sonrasında ortaya birçok cilt sorunu çıkmakta ve bu da kadınları rahatsız etmektedir. Cilt bakımı demek makyaj, yüz lekeleri ile mücadele, cilt temizliği gibi birçok konuyu kapsamaktadır. Cilt bakımı konusunda kadınların özellikle dikkat etmesi gereken nokta cilt temizliğidir. Temiz bir cildin bakımlı görünmesi de mümkün olmadığı için kadınların özellikle cilt temizliğine dikkat etmesi gerekir. Kadın cilt bakımı için doğal tavsiyeler ve yöntemlere baktığımız zaman, cilt temizliği için de etkili yöntemler göze çarpmaktadır.

Bir yüz havlusunu ılık bir su içerisine batırın. Bir yemek kaşığı yoğurt, iki çay kaşığı zeytinyağı ve yarım çay kaşığı limon yağını karışım haline getirin Bu karışımı göz çevresi hariç cildin her bölgesine uygulayabilirsiniz. Böylece cilt temizliği ve bakımı konusunda çok etkili bir yöntem uygulamış olacaksınız. Bu yöntem cildin temizliği dışında, parlak ve canlı görünmesini de sağlar. Karışımı uyguladıktan sonra cildinizi ıslak havlu ile silmeyi unutmayın. Kesinlikle karışımı uyguladıktan sonra su ile yıkamayın. Islak havlu ile cildi silmek yeterli olacaktır. Direkt olarak duş almak yöntemin etkisini biraz azaltabilir.

Cilt bakımı konusunda kadınların dikkat etmesi gereken noktaların başında da, özellikle vitamin ve kalsiyum yönünden zengin meyve ve sebzelerin tüketilmesidir. Birçok kadın beslenme konusunu önemsemez ancak bu nokta sizin cilt bakımınızı belirleyen esas nokta olacaktır.

 

Cevap Ver: