İstenmeyen Tüylere Bitkisel Çözümler

0
126

İstenmeyen Tüylere Bitkisel Çözümler

İstenmeyen tüyler hem kadınların hem de erkeklerin uğraştığı ortak sorunlardan birisidir. Bu sorunla daha çok kadınlar ilgili olsa da, erkekler de istenmeyen tüyler konusunda rahatsız olmakta ve bazı yöntemlerle tüylerden kurtulmaktadır. Bu anlamda baktığımız zaman günümüzde birçok tüy dökücü ürünlerle bu tüyleri yok etmek mümkündür. Ancak bunun yanı sıra birçok bitkisel çözüm ile birlikte de bu tüylerden kurtulmak mümkündür.

            İstenmeyen tüylere bitkisel çözümler getiren birçok doğal karışım mevcuttur. Ev ortamında hazırlayacağınız bazı doğal kürler ile, kısa sürede istenmeyen tüyleri vücut üzerinden yok edebilirsiniz. Bu kürlerden en etkili olanlarından birisi zerdeçal kürüdür. Bu karışım için sadece iki yemek kaşığı zerdeçal ve bir miktar süt yeterlidir. 2 kaşık zerdeçalı süte yavaş yavaş ekleyerek karıştırın. Macun kıvamına gelene kadar karıştırdıktan sonra, hazırladığınız bu karışımı vücudunuzda istenmeyen tüylerden şikayetçi olduğunuz bölgeye sürün. Bu karışım yüz bölgesi başta olmak üzere, vücutta her bölgeye uygulanabilir. 15-20 dakika kadar bekledikten sonra, sürdüğünüz bölgeyi ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Portakal kürü de bilinen istenmeyen tüylere bitkisel çözümler arasında yer almaktadır. Bunun için de 1 yemek kaşığı zeytin yağı ve portakal kabuğuna ihtiyaç vardır. Portakal kabuğunu rondodan geçirdikten sonra zeytin yağı ile karıştırın. Hazırladığınız bu kürü özellikle ağda yaptıktan sonra uygulayabilirsiniz. Normal şekilde uygulanarak da tüyleri yok edebilir ancak ağdadan sonra uygulandığı zaman kalıcı etkiler de gösterebilir.

Cevap Ver: