Isı Kullanmadan Saç Düzleştirme

0
150

Isı Kullanmadan Saç Düzleştirme

Saçlar dış görünüşe önem verenlerin en büyük dertlerinden biri. Saçları doğuştan dalgalı veya kıvırcık olan insanlar saçlarını düzleştirmek için saç düzleştiricileri veya fön makineleriyle saatlerce uğraşıyor. Bu durumda saçlar ısı kaynaklı olarak yıpranıyor ve kırılıyor. Peki ısı kullanmadan saç düzleştirme işlemi yapılır mı, nasıl yapılır?

Son zamanlarda kimyasal ürünlerden bıkan tüm insanlar her konuda doğal yöntemleri deneme yoluna giriyor. Cilt bakım ürünlerinde, saç ürünlerinde doğal ürünlerin içeriklerinden faydalanıyorlar. Süt de bunlardan bir tanesi. Süt ile saç düzleştirme son zamanların yeni tercihi haline geldi. Uygulanışı şu şekilde; 1 bardak sütü saçınızın her yerine eşit miktarlı dağıtıyorsunuz. 1 saate yakın saçınızda maske gibi bekletiyorsunuz. 1 saat sonunda saçınızı yıkayıp tarıyorsunuz. İsteğe bağlı sütü balla karıştırarak da uygulayabilirsiniz. Bal ise saçınızın hacimli ve parlak görünmesini sağlayacağı için çift etki yaratmış olacaksınız. Şunu bilmenizde fayda var saçlarınızın dümdüz olma ihtimali düzleştiriciler dışında yoktur. Bu tür uygulamaları yaparken bunu bilerek yapmalısınız.

Bitkisel içerikli satın alabileceğiniz bir ürün ise smooth infusion glossing straightener. Bu ürün organik aloe, mısır ve doğal sakız özlü bitki içeriğiyle saç yüzeyine pürüzsüzlük kazandırır. Tüm gün süren uzun süreli düzlük yaratır. Saçı yıpranmalara karşı korur. İçeriğindeki bergamot, palmarosa, Türk gülü ve Avustralya sandal ağacı bitkileriyle çiçek ve turunçgil aromalarıyla saçlarınız güzel bir kokuya sahip olur. Aveda markasının bu ürününü internet sitesinden 94 TL’ye alabilirsiniz. Buna benzer pek çok saç ürününü de bu siteden temin edebilirsiniz.

Cevap Ver: