İkinci Kez Hacı Olan İntizar’dan Hac Çağrısı

0
172

İkinci Kez Hacı Olan İntizar’dan Hac Çağrısı

İntizar bu sene ikinci kez hac ibadetini gerçekleştirdi. İslam’ın şartlarından sayılan hac ibadetini gerçekleştirirken Türk olmanın ayrıcalıkları sayesinde aranmadığını ve diğer hacı adaylarının saatlerce beklediği cennet bahçesine hemen girdiğini belirtti. Haccın faziletlerini ikinci defa yerine getirmenin mutluluğunu yaşayan İntizar’ın huzurlu yüz ifadesi dikkat çekti.

İntizar herkes tarafından bilinen ve sevilen unutulmaz şarkılara imza atmıştır. Özellikle “ıhlamurlar altında” ve “ Büyük insan” adlı şarkıları halen sevilerek dinlenmektedir. İntizar hac ibadeti için burasının âşıkların yeri olduğunu ve âşık olmayanların burada olmayacağını belirtti. İntizar hac ibadetinde benliğinden arınarak ve dualarla haccı tamamladı. Ayrıca burada yeniden doğduğunu ve gençlerin buraya gelmesini, burada evlenmesini söyledi. Hac ibadetini gerçekleştiren Vatan Şaşmaz, Mustafa Ceceli, Mazhar Alanson ve diğer ünlü isimlerin arasına katılan İntizar bu sözleriyle âşıkları ve genç yürekleri de hac ibadetine ve kutsal topraklara çağırdı.

İntizar ilk albümünü 1997 yıkında “Gelincik” adıyla çıkarmıştır. Onu ilk keşfeden albüm teklifinde bulunan kişi ise Ferdi Tayfur’dur. Sibel Can’ın bir konserinde bu teklifi alan İntizar ayrıca İzmir’de yapılan bir müzik yarışmasında da birinci olmuştur. Ama Türkiye onu en çok Ihlamurlar Altında adlı diziyle aynı ismi taşıyan albümüyle tanıdı ve sevdi. Son albümünü 2013 yılında yayınlayan İntizar’ın şarkıları halen müzik kanallarında ve radyo kanallarında istenen ve çok sevilen şarkılardandır. İntizar hac ibadetini gerçekleştirip Türkiye’ye döndüğünde verdiği demeçte yaşadığı duyguları belirtirken hac çağrısı yapmayı da unutmadı.

Cevap Ver: