İçimdeki Mükemmel

0
127

İçimdeki  Mükemmel

Gariptir ki arkadaşlarım günlük ruh halinin ne olduğuna hiç bakmazlar. Ne bir iş görüşmesi ne bir heyecan içinde yaşayışı nede bir randevu üslubunu bilmezler. Bilenlerde ne yapacaklarını nasıl davranacaklarını bilmezler. Bizler her halimizle gittiğimiz yerde iz bırakırız. Şeklimiz tipimiz ve davranış biçimlerimizle kendimizi karşı tarafa güven dolu  iz bırakırız.  Bir işe yada bir randevuya yada başka bir olaya girişmeden öncelikle duruş, davranış, ve tarzımız hayatın rengi oturduğumuz koltuğun sahibi yapar beni yansıtır.

Belli ki bazen işte randevularda yada bazı özel durumlarda başarının temel rengi bazen de duruştur. Bu duruşu sağlamak için öncelikle iş odaklı kendimize renk seçimi kıyafet seçimlerini tercih etmeliyiz. Eğer  işçiysek beyaz odaklı ve takım elbiseli hali hazırda bir dosya düzenli bir özgeçmiş araştırması ve içimizdeki neşe ahenk bizim bu işi istememizi o koltuğa oturmak için hırsımızı yaratır.  Patron olduğumuzu düşündüğümüzde gelecek olan randevuya verimin tam anlamıyla geçmesini sağlamak için öncelikle giriş kapısından , görüşme odasına kadar ciddiyet temizlik ve her bir duruşun neşenin ve disiplin uyuşmasının gelecek kişilere yada ciddiyete iş yerine hissettirdiği kılıf bu benim en üste ben olmalıyım demeyi göstermektedir. Bunlar sadece iş odaklımı olmalıdır. Tabi ki hayır evimizin de bizim ruh halimizi yansıtmalı göründüğünde beni ve duruşumu oturuşumu göstermeli misafir geldiğinde onların karşısındaki duruşum gözlerindeki yansımam benim bir oturduğum koltuktaki yansımamı göstermelidir. Neşeliysem giriş kapısından en uçta benim sahip olduğum her odaya kadar benim içimi yansıtmalı gerçekte neyi nerde istiyorsam orda olmalı ki beni sevenler geldiğinde de iki farklı karakterle karşılaşmalılar çünkü ben ve çevrem,  düzenim her yerde aynı yansımalı ki görünüş halim komşum Mehmet bey yada rıza dayım beni içinde nasıl biliyorsa misafir olarak geldiğinde beni bu şekilde yaşamalı karakter değişikliğine gitmemelidir.

Anlaşılan şu ki ruh halimiz ve yansımamız bizi  yansıtmalı ki insanlara içtenlikle  samimiyetimizi  oturduğunuz koltuk gibi net göstermeliyiz.

Cevap Ver: