Hindistan Cevizi Yağının Faydaları

0
234

Hindistan Cevizi Yağının Faydaları

            Hindistan cevizi yağı birbirinden farklı alanlarda kullanılmaktadır. Bu bakımdan Hindistan cevizi yağının faydaları saymakla bitmemektedir. Hindistan cevizi yağının faydalarından biri de bu yağın makyaj temizlemede çok etkili olmasıdır. Hindistan cevizi yağı ile kalıcı makyajları dahi çıkarmanız mümkün. Biraz pamuğa damlatacağınız Hindistan cevizi yağı ile yüzünüzdeki tüm makyajı çok kolay bir şekilde çıkarabilirsiniz. Daha hızlı bir çözüm için yüzünüzde bu yağı on dakika bekletmeniz hem makyajınızı temizler hem de cildinizi güzelleştirir.

Hindistan cevizi yağını kötü kokuları önlemek için de kullanabilirsiniz. Bir sprey şişe yardımı ile biraz su ve Hindistan yağı karıştırarak hem vücudunuza kullanabilir hem de oda spreyi olarak kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra araç için de bu yağ ile bir araç spreyi elde edebilirsiniz. Ayrıca Hindistan cevizi yağını ağız kokusunu önlemek içinde gargara şeklinde kullanabilirsiniz Bir kaşık karbonat ile bir tatlı kaşığı Hindistan yağını karıştırıp haftada en az bir defa bu işlemi uygularsanız çürüklerin oluşumunu da engelleyebilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı özellikle göz altı torbalanmalarına karşı çok etkilidir. Gece yatmadan önce parmaklarınıza damlatacağınız Hindistan cevizi yağını göz altlarınıza masaj yaparak uygularsanız göz altı torbalanmalarının önüne geçebilirsiniz.

Hindistan cevizi yağının hamilelik çatlakları üzerinde etkili olduğu da bilinmektedir. Hamilelik süresince Hindistan cevizi yağı kullanmanız oluşacak çatlakları önlemede oldukça etkili olacaktır.

Cevap Ver: