Her Kadının Bilmesi Gereken Makyaj Hileleri

0
153

Her Kadının Bilmesi Gereken Makyaj Hileleri

Kadınlar makyaj yaparak kendilerini daha iyi ve mutlu hissederler. Makyaj yaparken önemli olan yüzdeki eksik ve kusurları kapatarak güzel olanı ön plana çıkarmaktır. Her kadının bilmesi gereken makyaj hileleri vardır. Kadınlar makyaj yaparken bunlara dikkat ederlerse daha güzel bir görünüm ortaya çıkar. Makyaj yaparken bilmeniz gerekenler;

* Aldığınız fondöten cildinize koyu geldiyse içine biraz nemlendirici katarak fondötenin rengini açabilirsiniz bu şekilde fondötene verdiğiniz para boşuna gitmez.

* Cildinizde fazla yağlanma olduysa bir peçete ile fazlalığı alabilirsiniz veya parmak uçlarına sıkacağınız deodorantla yağlı bölgeye ufak dokunuşlar yaparak fazla yağı alabilirsiniz.

* Gözleriniz küçükse siyah kalemi göz içine sürmeyin. Siyah göz kalemini gözünüzün dışına uygulayın. Göz içine alt tarafa beyaz kalem uygulayarak gözünüzü olduğundan büyük gösterebilirsiniz. Beyaz kalem sürdükten sonra siyahla kalemle çerçeve yapabilirsiniz.

* Kirpiklerinizi daha dolgun göstermek istiyorsanız rimel sürmeye kirpik diplerinden başlayın ve alt kirpik diplerine siyah kalem çekin.

* Eyliner kullanırsanız ve bittiyse acil kullanım için rimelinizi deneyebilirsiniz. Eyliner fırçanızı rimele batırarak kullanabilirsiniz.

* Kirpik kıvırıcınızın daha etkili olmasını istiyorsanız biraz ısıtarak kullanabilirsiniz.

* Kapatıcı ve nemlendirici kremi birleştirerek BB krem yapabilirsiniz.

* Göz kaleminizi ısıtarak eyliner olarak kullanabilirsiniz.

* Kaşların altına beyaz kalem çekmek kaşları daha kalkık gösterir.

* Pudra kullanmak cildi daha yaşlı gösterebilir bu nedenle pudra kullanmayın veya transparan pudrayı tercih edin.

Cevap Ver: