Güneş Yanığı İçin Maske Öneriler

0
132

Güneş Yanığı İçin Maske Öneriler

En çok yaz aylarında tatil bölgesine giden kişilerin şikayetlerinin başında gelir güneş yanıkları. Güneş ışınlarına çok maruz kaldığımızda cildimizde oluşan kızarıklık, su toplanması, soyulmalara güneş yanığı diyebiliriz kısaca. Derecelerine göre sınıflandırılabilir. Güneş ışınlarına 11.00 ve 16.00 saatleri arasında çok maruz kalkmak, güneşlenmek adına güneşin altında uyuya kalmak cildimizde güneşten kaynaklı yanıklar oluşturmamıza sebep olur. Hem bizi rahatsız eder hem de canımızı yakar bu yanıklar. Güneşe çıkmadan önce mutlaka güneş koruyucu kremleri kullanmalıyız ve gerekli tedbirleri almalıyız. Eğer gerekli önlemleri almazsak güneş yanıkları vazgeçilmez olur zaten cildimizde. Peki güneş yanığı için ne yapabiliriz?

Bu sorunun cevabını yazımızdaki güneş yanığı için maske öneriler bölümünde bulabiliriz.

Bir yumurta akı ve 1 yemek kaşığı rendelenmiş salatalığı karıştırıp yanık bölgeye sürerek 20 dakika kadar bekletip ılık suyla yıkayabiliriz. Bunu gün içinde iki defa uygulayabiliriz.

 

2 avuç yeşil üzümü ezerek 2 çay kaşığı balla karıştırarak yanık olan bölgeye sürebilir ve acıyı daha az hissetmemize yardımcı olabiliriz. 25 dakika sonra yıkayabilirsiniz.

Yumurta akı ve 1 yemek kaşığı toz şekeri karıştırarak yanık olan bölgeye sürebiliriz ve bu işlemi yanık geçene kadar yapabiliriz.

Yarım demet maydanozu rendeleyip bir çay bardağı yoğurt ve birkaç damla limon suyu karıştırılarak bu maske yanık bölgeye sürülür ve 40 dakika boyunca bekletilir.

Bir elma rendeleyerek suyunu buz kalıbına koyarak dondurun ve yanık bölgenin üzerinde gezdirin.

Cevap Ver: