Güneş Yanığı İçin Krem Önerileri

0
158

Güneş Yanığı İçin Krem Önerileri

             Güneşin cildimize ve vücudumuza yararı kadar bir o kadar da zararı bulunuyor. Yıllardır bilinen zararlı güneş ışınlarına maruz kalma ve sonucunda oluşabilecek rahatsızlıklar insanların kendisini güneşten korumalarını gerektiriyor. Güneşin zararlı UV ışınlarının cildimiz ile uzun süre teması ve korumasız bir vücut olması nedeniyle cilt kanserine kadar gidebilecek ciddi rahatsızlıklar ortaya çıkıyor. Güneş çarpması, ciltte güneş yanıkları, güneş lekeleri ve daha birçok rahatsızlık güneş ışınlarından korunmama ya da çok fazla maruz kalma nedeniyle ortaya çıkan diğer rahatsızlıklardan olmakta. Peki, güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korunmak için neler yapmalıyız?

Öncelikle yapmanız gereken özellikle yaz aylarında sabah 11 ve öğlen 3 arasında güneş ışının altında kalmamalısınız. Korumasız bir şekilde asla güneşin altında bulunmamalısınız. Her cilt tipine göre değişen güneş kremlerini kullanarak cildinizi korumalısınız. En az 30 faktörlü güneş kremi kullanmalı ve bu güneş kremini güneşe çıkmadan yarım saat önce sürmelisiniz. Güneşe çıkarken gözlük ve şapka gibi koruyucu ürünler kullanmalısınız.

Eğer cildinizde güneş yanığı oluştuysa güneş yanığı için krem önerileri içerisinde nemlendirici özelliği yüksek olan ve serinleten ürünleri tercih etmelisiniz. Güneş yanıkları ciddi bir hale gelmişse mutlaka doktorunuza başvurmalısınız. Yanıklarınızı soyulmalardan ve lekelerden korumak için bol bol nemlendirmeli ve bol su içmelisiniz. Özellikle bebekler için kullanılan pişik kremleri ve cilt nemlendiricileri ya da aloe vera içeren ürünler tercih ederek cilt yanıklarınızı onarabilir siniz.

Cevap Ver: